« Tagasi

Pühajärve Põhikool ja Pühajärve Haridusselts esitlesid almanahhi

16.septembril esitleti Pühajärve Põhikoolis uut Pühajärve Põhikooli ja Pühajärve Haridusseltsi almanahhi, mis on järjekorranumbrilt juba kaheksas ja kannab pealkirja „Minu sinikuldne Pühajärv".
 
Almanahhi esitlusel lugesid kooli õpilased ette selle lehekülgedel ilmunud omaloomingut. Sinikuldse raamatupaki harutasid lahti Pühajärve Põhikooli endine direktor Ene-Mall Vernik-Tuubel, õpilasomavalitsuse esindaja Iti-Riin Jaagant, almanahhi koostaja Ly Haaviste ja Pühajärve kooli vilistlane Malle Mõttus. Ly Haaviste andis hiljem ülevaate almanahhide
koostamise ajaloost. Pühajärve Põhikooli direktor Miia Pallase tunnustas ja tänas kõiki, kes panustasid almanahhi valmimisse.
 
Juba kaheksandat korda ilmunud almanahhis on kokku kogutud Pühajärve kooli õpilaste kunstitööd, jutud ja luuletused, selles leidub ka kooli vilistlaste loomingut. Almanahhi väljaandmise tavale pandi alus 1997.aastal, mil ilmus esimene raamatuke.
 
Pühajärve Põhikooli direktor Miia Pallase sõnas, et see, Pühajärve kaanepildiga  almanahh
on kinnituseks, et koolipere oskab näha ja väärtustada oma loodus-, kooli- ja hingemaastikke.
 
 
Almanahhi koostaja Ly Haaviste on järelsõnas öelnud, et igal meist on kujutluspiltides ja südames oma Pühajärv – suviselt sillerdav või talviste suusaradadega, kalaretkedega või paadisõitudega, ujumismõnudega, pikkade jalutuskäikude ja matkadega, lapsepõlve või koolipäevade Pühajärv. Almanahhi lood räägivadki sellest, kuidas armastatakse seda üht ilusamat killukest Eestimaad.
 
 
Fotod SIIT
 
Fotol: Almanahhi esikaane leht