« Tagasi

Otepääle tuleb uuel aastal maailma triatloniparemik

Ülemaailmne triatlonisari Ironman andis 9.oktoobril teada, et Otepääl toimub 2016. aasta 6. augustil Ironman sarja poolpikk triatlon, mis toob Eestisse üle tuhande võistleja ning rohkelt kaasaelajad üle maailma.
 
Oodatud otsus ja uudis tehti teatavaks enne Hawaii Ironman starti, milleks valmistub Otepää võistluse peakorraldaja Ain-Alar Juhanson.
 
"Eesti triatlon on 10 aastaga kasvanud väga jõuliselt, kui aastal 2005 oli Eestis pisut üle 200 harrastaja, siis tänaseks on triatloni harrastajate hulk kümme korda suurem. Ironman sarja võistluse tulek Eestisse tugineb meie tippude headele tulemustele maailmas ning kvaliteetsete triatloniürituste toimumisele Eestis. 2009. aastal toimus esimene Pühajärve poolpikk ehk 70.3 triatlon ning on olnud klubi TriSmile korraldusel iga-aastane võistlus," võttis Ain-Alar Juhanson kokku senise arengu.
 
Ironman 70.3 tähistab 70.3 miilist distantsi ehk pool täispikka Ironman distantsi, kus on kokku vaja ujuda 1.9 km, ratast sõita 90 km ja joosta 21.1 km.
 
Ain-Alar Juhanson: "2016. aastast algab Eestis ja kogu Läänemere ümbruses uus ajastu. Ülemaailmse sarja võistlusena aitab see kvalifitseeruda Ironman 70.3 maailmameistrivõistlustele. Samuti on võimalik koguda vajalikke punkte Hawaii Ironmani täispika triatloni kvalifikatsiooniks. Tegemist on regiooni triatloni tippüritusega, kuhu on oodata võistlema üle tuhande triatleedi üle maailma, sealhulgas lähiriikidest Lätist, Leedust, Soomest, Venemaalt, Valgevenest ja Ukrainast."