« Tagasi

Otepääl süttisid advendituled

1. detsembril 2019, esimesel advendil süttisid Otepääl advendituled.

Keskväljaku ja Lipuväljaku remondi tõttu jõulupuud sellel aastal linna ei toodud. Jõulupuudeks olid ehitud kaks kuuske Otepää Kultuurimaja pargis, kus advendituled ka süttisid. Otepäälastele juba tuttav LED-tuledega karu oli samuti oma koha leidnud kultuurimaja pargis.

Advendi tähendusest rääkis otepäälastele EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa, vallakodanikke tervitas Otepää vallavalitsuse liige Valdur Sepp.  Marko Tiirmaa, Valdur Sepp ja Otepää Kultuurikeskuste juhataja Jorma Riivald süütasid ka advendiküünla, millest said oma küünlad süüdata hiljem kõik soovijad. Jõulutuli jõudis hiljem külavanemate abiga ka küladesse.

Loeti ette ülevallalise jõulurahu leping, selle allkirjastasid valla külade ning vallavalitsuse esindajad. Seega kehtib alates 1.detsembrist kuni kanutipäevani, 13.jaanuarini Otepää vallas jõulurahu.

Jõulukuuskede all lõi jõuluootuse meeleolu naiskoor „Helletajad" (juhendaja Merle Soonberg). Hiljem pakuti Otepää Kultuurimajas sooja teed ja piparkooke, toimus Otepää Muusikakooli laululaste kontsert Meeli Rammuli juhendamisel.

Sündmuse korraldas Otepää Kultuurikeskused.

Fotod: SIIT