« Tagasi

Otepääl sõlmiti koalitsioonilepe

Täna, 18.juunil,  kirjutasid Otepää valla valimisliit Otepää Kodanik, Reformierakond ja IRL alla koalitsioonileppele, mis andis lepingu osapoolte senisele koostööle ametliku vormi.

Lepingupartnerite põhieesmärgiks on kohaliku inimese loovuse ja tahte innustamise kaudu arendada Otepääst veel meeldivam ja atraktiivsem elamise, töötamise, sportimise ja puhkamise koht.

Koalitsioonileppe kohaselt soodustatakse igakülgselt kohapealset ettevõtlust läbi paindliku asjaajamise, rekonstrueeritakse soojatootmine, selgitatakse võimalusi Otepääle uue lasteaia ehitamiseks, toetatakse haridust ja noorsootööd, jätkatakse seniste sotsiaaltoetuste maksmist ja arendatakse edasi elanikele mõeldud sotsiaalteenuseid. Kultuuri ja spordi valdkonnas on plaanis renoveerida kultuurikeskus, toetatakse kollektiivide ja spordiklubide tegevust ning arendatakse edasi Eesti sini-must-valge lipuga seotud traditsioone. Tagatakse valla teede korrashoid ning pööratakse tähelepanu kogu valla heakorrale. Arendatakse koostööd naabervaldade ja naaberriikidega, toetatakse valitsuskoalitsiooni haldusreformikava. 
Vallavolikogu esimehe koht kuulub leppe kohaselt VL Otepää Kodaniku esindajale, aseesimehe koht Reformierakonna esindajale. Vallavanemana jätkab Kalev Laul ning vallavalitsuse koosseis hakkab olema 3-liikmelisena, kuhu kuulub lisaks vallavanemale VL Otepää Kodanik esindaja ja Reformierakonna esindaja.

Lisainfo: Kuldar Veere 502 9693