« Tagasi

Otepää vallavalitsus osales Maale Elama Päeval

28. septembril 2018 toimus üle-Eestiline Maale Elama Päev. Osa võttis sellest aktsioonist ka Otepää vald.

Maal Elamise Päeva jooksul oli Otepää vallas avatud erinevate ettevõtete ja asutuste uksed. Puka, Nõuni ja Otepää kultuurimajades toimusid kultuuriprogrammid. Avatud on ka haridusasutuste ning külaseltside uksed. Otepää vallavalitsus korraldas sellel päeval Nõuni, Otepää, Sangaste ja Puka kultuurimajades vallarahvale avalikud koosolekud, kus kohal olid vallavalitsuse esindajad ja töötajad. Arutati vallaeluga seonduvaid probleeme, kõik küsimused ja ettepanekud said ka üles kirjutatud ning jõudumööda hakatakse nendega ka tegelema. Üheks punktiks, mida eraldi arutati, oli see, kuhu rajada mänguväljakuid. Koosolekutel lepiti kokku, et mänguväljakute huvilistest tehakse eraldi e-posti list, kus siis juba hakatakse konkreetset infot jagama.

Otepää vallavanem Kaido Tamberg märkis, et koosolekud olid väga konstruktiivsed ja positiivsed. „Tänan kõiki, kes tulid meiega oma probleeme ja mõtteid jagama. Väga hea meel oli näha, et mänguväljakute teemaga tuldi aktiivselt kaasa," sõnas Kaido Tamberg. „Hakkamegi sellega ja teiste üleskerkinud küsimustega nüüd tasapisi tegelema."

 

Algatuse eestvedaja, Ivika Nõgeli andmeil osales Maale Elama Päeval kokku Puka piirkonnas 183, Otepää linnas 141, Sihva piirkonnas 75, Nõuni piirkonnas 52 ja Sangaste piirkonnas 18 huvilist. Õhtusel järelpeol Kuigatsis oli 52 inimest 15 külast. Kokku osales üle Eesti pilootprjektis 36 omavalitsust

Maale Elama Päeval osalesid: Sangaste kultuurimaja, Keeni Põhikool, Pühajärve Põhikool, Kappermäe selts, Vidrike Külamaja, Otepää Lasteaed, Otepää Gümnaasium, Otepää Hambakliinik, Otepää kultuurimaja, Otepää Tervisekeskus, Techne OÜ, Pilkuse Külamaja, Puka Kogukonnaköök, Puka Kool, Puka kultuurimaja, Nõuni Kultuurimaja ning toimus ka Puka jooks.

Otepää vallavalitsus tänab kõiki, kes Maale Elama Päeva korraldasid ja osa võtsid.

 

Fotod SIIT  ja SIIT