« Tagasi

Otepää saab talvepealinnaks 24. korda

Astronoomiline talv saabub 21.detsembril 2020 kell 12.02. Talvepealinna tiitli pidustused hakkavad Otepääl pihta aga pühapäeval, 20.detsembril. Otepää saab talvepealinnaks 24. korda.

 

Tulekumas talveõhtul toimub  traditsiooniline talvelaat, mis algab Otepää keskväljakul kell 15.00.  Sellel aastal on talvelaadal kohalikud kauplejad. Turul pakutakse käsitöötooteid, riideid, toidukraami ja muud head-paremat. Turulisi ootab Otepää Naisseltsi poolt kuum glögi ja piparkoogid. Keskväljakule kerkib külatänav, kust saab soetada külarahva valmistatud käsitööd ja küpsetisi. Päevakavas on veel Otepää Turismiinfokeskuse avamine, Otepää talvepealinnaks kuulutamine ning Otepää Külade Ühenduse poolt valla külade tänamine ja tunnustamine. Külla tuleb ka jõuluvana. Hubast talveõhtut ilmestab Kõrsikute kontsert.

„Oleme talvepealinna pidustused korraldanud arvestades COVID-19 leviku piiranguid – kõik üritused toimuvad rangelt vabas õhus ja jälgides Vabariigi valitsuse korraldusi," sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Meie sõbrad teemapealinnadest on saatnud oma virtuaalsed tervitused, mida saab vaadata Otepää valla sotsiaalmeedia kanalitest. Julgemad sõbrad on lubanud ka kohale tulla."

Talvepealinna avaüritused korraldab Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi, jõuluvanade ning Otepää Vallavalitsusega. Talvepealinna ametlikuks talveraadioks on Sky Plus. Talveraadio edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Vaata lisainfot Otepääl toimuvate ürituste kohta: www.otepaa.ee või külasta Otepää Turismiinfokeskust. Otepää saab talvepealinnaks 24. korda.

Teemapealinnade tervitust saab vaadata 21.detsembril talvepealinn Otepää Youtube kanalist ja talvepealinn Otepää Facebooki lehelt.

 

Päevakava:

15.00-18.00 Talveturg. Külatänav, kust saab soetada külarahva valmistatud käsitööd ja koduseid küpsetisi.
15.30 Otepää turismiinfokeskuse avamine.

16.00 Otepää Talvepealinnaks kuulutamine / Peajõuluvana tervitus / Otepää Külade Ühendus tänab ja tunnustab Otepää valla külasid / Kõrsikute kontsert! tasuta!

 

Foto: Monika Otrokova