« Tagasi

Otepää Muusikakooli asus juhtima Tanel Soovares

Alates 17.oktoobrist asus Otepää Muusikakooli direktorina tööle Tanel Soovares. 
 
Tanel Soovares on pärit Valgast, ta on lõpetanud 1999. aastal Tallinna Pedagoogikaülikooli bakalaureuse kraadiga muusika erialal. Hetkel omandab ta Tallinna Ülikoolis haridusjuhtimise magistrikraadi. 
Tanel on varasemalt töötanud Valga Kaugõppegümnaasiumi direktorina, Valga Gümnaasiumis õpetajana. Ta on mänginud paljudes orkestrites – Politsei- ja Piirivalveorkestris, Tartu Ülikooli puhkpilliorkestris Popsid ja Piirilinna Bigbändis. Viimased paar aastat töötas Tanel politseinikuna.
„Otepää on aastaringselt atraktiivne koht, kus muusika ja sport on alati au sees olnud, sestap oli siia tööle tulemine hea võimalus taas erialasele tööle tulla," selgitas Tanel Soovares. „Siinne kultuuripärand on rikkalik ja väga huvitav, seda on põnev avastada."  Uuel koolijuhil on plaanis ka muusikakooli tegevust laiendada. „Siiani on muusikakoolis head tööd tehtud, kavas on süvendada pilliõppe võimalusi, avada levimuusikaosakond ning lindistamiseks stuudio, kus saaks õpetada arvutimuusikat," lisas Tanel Soovares.
 
Otepää Muusikakool pidas 2015. aastal 40. tegutsemise aastapäeva.  Hetkel  omandab 12 õpetaja juhendamisel pillimängu oskusi 98 õpilast. Muusikakoolis on võimalik õppida   klaverit, akordioni, viiulit, erinevaid vask- ja  puupuhkpille,  klassikalist  ja elektrikitarri. 2015. a sügisel taaskäivitati lauluõpe. 
 
Fotol: Tanel Soovares, foto: Monika Otrokova