« Tagasi

Otepää Muusikakool sai uued pillid

Üle saja muusikaõpet pakkuva haridusasutuse saavad toetust uute pillide ostmiseks algatuse „Igal lapsel oma pill" kaudu, mis on muusikasõprade ühiskingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks. Pillisaajate seas on ka Otepää Muusikakool.

Muusikakooli direktor Tuuli Vaher ütles, et pillide saamiseks esitati neli taotlust, millest kolm said toetuse. Sel aastal jõuavad ühiskingituse raames Otepää Muusikakooli lasteni 60bassiline akordion, B kornet ning 3 uut viisikannelt.

Ühiskingituse esimesse vooru laekus taotlusi üle Eesti 175 asutuselt 861 pilli soetamiseks. „Igal lapsel oma pill" komisjon otsustas eraldada toetusi 121 asutusele 268 pilli ostmiseks kogusummas 196 869 eurot.

Sel aastal jõuavad muusikat õppida tahtvate lasteni näiteks 39 kitarri, 6 trummikomplekti, 70 puhkpilli, 29 kannelt, 34 viiulit, 11 akordionit, 7 tšellot, 6 kontrabassi ja 15 karmoškat või muud lõõtspilli. Taotlusi esitati kõikidest maakondadest, aktiivsemalt Harjumaalt, Tartumaalt ja Pärnumaalt.

Ühiskingituse eestvedajad kutsuvad Eesti muusikasõpru tulema appi muusikaasutustele nende pillide ostmiseks, mis seekordsest voorust välja jäid ja tegema sellega kingituse Eesti Vabariigi 100. juubeliks. Toetust vajavad pillid on leitavad kodulehelt ev100.ee ühiskingituse „Igal lapsel oma pill" alt.


Ühiskingituse eestvedajad on Eesti Muusikakoolide Liit, Eesti Puhkpillimuusika Ühing, Eesti Pärimusmuusika Keskus, Eesti Rütmimuusika Hariduse Liit, Eesti Sümfooniaorkestrite Liit ja Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond.