« Tagasi

Otepää Kaubanduskeskus saab uue suurema kuue

Elva Tarbijate Ühistule kuuluv Otepää Kaubanduskeskus läbib seitsme kuu jooksul põhjaliku uuenduskuuri, mistõttu ootavad poodlejaid ees mitmesugused muutused.

Suurim muutus leiab aset hoone väljanägemise juures. Kogu hoone renoveeritakse ja laiendatakse 600 m2 võrra, mille tulemusena suureneb Konsumi müügipind 400m2 võrra. Rekonstrueerimistööde käigus uuendatakse ka hoone fassaad ja soojustatakse katus.

Hoone ehitati 1983. aastal, suurem renoveerimine toimus 1996. aastal. Praeguseks on hoone nii moraalselt kui ka füüsiliselt vananenud, vajades nii majasiseste kommunikatsioonide väljavahetamist kui ka interjööri ja fassaadi kaasajastamist.

Laiendatud müügipind võimaldab suurendada Konsumi kaubavalikut ning pakkuda mitmekülgsemat ja paremat väljapanekut, kui see seni on võimalik olnud. Koos interjööri kaasajastamise ja tehnoloogia muutmisega lisandub müügisaali neli nutikassat.

Ehitustöödega teeb Elva Tarbijate Ühistu algust 2018.aasta oktoobri teisel nädalal. Vastavalt kinnitatud detailplaneeringule toimub hoone laienemine avaturu ja Postimaja suunas. Ehitustööde ajal on hooneesine läbisõit nii klientidele kui ka elanikele suletud.

Kaubanduskeskuse kauplused jäävad avatuks tänavuse aasta lõpuni. Selle aasta ehitustööde käigus rekonstrueeritakse välitrassid ja ehitatakse valmis juurdeehitus. Konsumi ja teise korruse kauplused sulgeme ehitustöödeks alates 2019. aasta jaanuari teisest nädalas. Majasisesteks ehitustöödeks kulub kolm kuud.

Projekti hea sujumise korral soovime kaubanduskeskuse täies mahus avada uuesti aprilli keskel.

E-Ehituskeskuse kaupluse kohta edastame teavet eraldi. Praegune plaan näeb ette, et püüame kauplust renoveerimistööde käigus avatuna hoida.

Otepää suurima toidukaupluse remondisoleku ajal suurendame tööjõudu Otepää Nurga Konsumis, ühtlasi paigaldame sinna lisakassa. Soovime, et nii kohalikel kui ka külalistel mööduks kaubanduskeskuse rekonstrueerimisele kuluv aeg võimalikult leebelt.

Sellest nädalast on ajutiselt peatatud Otepää Konsumis taara vastuvõtt. Taarat saab ära anda Nurga Konsumis aadressiga J.Hurda tänav 1.

Otepää Kaubanduskeskuse taaravastuvõtt avatakse uuesti koos rekonstrueeritud maja taasavamisega orienteeruvalt aprillikuu keskel.

Hoone rekonstrueermisprojekti autor on Tartu Arhitektuuribüroo OÜ, ehitab Embach OÜ.Omaniku järelvalvet teostab Prodecoro OÜ. Projekti kogumaksumuseks kujuneb orienteeruvalt kolm miljonit eurot.

Elva Tarbijate Ühistu

 

*Vastavalt kehtivale detailplaneeringule jääb jalakäijate promenaad alles, kus täpselt sõidutee olema hakkab, selgub edaspidiste koosolekute käigus.