« Tagasi

Otepää ja Valgamaa turismitegevusi koordineerib nüüdsest üks asutus

Otepää turismipiirkonna arendusorganisatsioon SA Otepää Turism, Tõrva-Helme piirkonna arendusorganisatsioon SA Tõrva-Helme Turism ja SA Valgamaa Arenguagentuur tegutsevad ühtse organisatsioonina alates 05.05.2015.

„Ühinemise eesmärgiks oli vähendada dubleerivaid tegevusi ning seeläbi suurendada turismialase tegevuse võimekust. Tänaseks oleme loonud Valgamaale kolm turismiinfo jagamise keskust: Otepää Turismiinfokeskus, Valga Külastuskeskus ning turismiinfopunkt Tõrvas, " ütles Ene Reedi, kes töötab Valgamaa turismiarendusjuhina.

Otepää Turismiinfokeskus on suveperioodil avatud iga päev, täiendavalt on loodud lisatöökoht. Tõrva turismiinfopunkt on alates 18.05 uutes ja avarates ruumides koos MTÜ Christine Gildi käsitööpoega. Suveperioodil töötab Tõrvas kohapeal infokonsultant, kes edaspidi koordineerib ka Tõrva-Helme piirkonna turismiettevõtete koostööd. Valga Külastuskeskus on avatud aastaringselt iga päev.

Ene Reedi sõnade kohaselt jätkuvad kõik senised turismialased tööd ja tegevused. Turismiinfo jagamise kohti püütakse ka juurde luua. Esimene hea näide on Valga linnast, kus turismiettevõtjate ettepanekul sai raudteejaama paigutatud esmane vajalik info kogu maakonna kohta. Järgmiste sammudena parandatakse nii Otepää kui Valgamaa turismikodulehekülgedel ning teistes sotsiaalmeedia kanalites info liikumist. Juba 06.06 on plaanis teha turismihooaja avaüritus Pühajärvel, Otepää jooksutuuri raames, kus kõigil ettevõtjatel on võimalus tulla enda suviseid tegevusi tutvustama.

SA Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Rein Org sõnas, et mitme väikse sihtasutuse ühinemise tulemusel on loodud turismitöötajatest meeskond. Tänu sellele saab turismiarendustegevusi, info jagamist ning koostööd ettevõtjatega korraldada paremini ja ühtlasemalt kogu maakonnas.


Ene Reedi

Valgamaa turismiarendusjuht
tel: + 372 5037044
ene.reedi@otepaa.ee
www.otepaa.eu
www.valgamaa.ee