« Tagasi

Otepää A1M Motorsport rahvasprindil osales rekordarv võistlejaid

8. veebruaril 2020 sõideti Otepää valla teedel rahvasprinti. Nimelt S.M.A. Racing korraldusel peeti A1M Motorsport Otepää Rahvasprint 2020 1+1, kus 11 masinaklassis osales ühtekokku 117 autosportlast.

Võidu sai iga osaleja sõita kokku 13,5 kilomeetril, ehk läbida kolmel korral kahte kiiruslõiku, mille pikkus vastavalt 2,5 km ja 2 km.

"Selle aasta kehva talve kohta üllatas võistlejaid külmunud tee ja öösel sadanud lumi, mis tõi kaasa huvitavad ja muutlikud rajaolud kõigis kolmes võistlusvoorus. Võistlejatel kulus aega, et oludega harjuda ja see muutis võistluse tasavägiseks. Viimase aasta soe talv pole lasknud Eestis ühtki talvist autospordiüritust korraldada. Selle tõttu oli Otepää võistluse vastu väga suur huvi ning nii koguneski siia rekordarv sõitjaid. Samuti oli tore näha palju publikut raja ääres, kes võtsid vaevaks tulla võidusõitu nautima." märkis võistluse juht Marko Koosa.

Kõige kiiremad masinad rajal olid krosskardid. Viie osalejaga krosskartide klassis võttis võidu Venemaa võistleja Aleksei Krylov. Esmakordselt olid rajal ka SSV klassi bagid - klassivõidu võttis Toomas Veske.

Kõige nooremate, J16 arvestuses, võttis võidu pea kõigis sõitudes parima aja kirja saanud Jaspar Vaher.

Vaid kolmanda vooru esimeses sõidus jäi Vaher alla Robert Kikkatalole, kes kindlustas endale ka üldarvestuse teise koha. Kolmas oli Tony Schwarzstein. J18 arvestuses lõpetati järjestuses Karl-Kenneth Neuhaus, Henry Kurvits ja Markus Tammoja.

Naiste arvestuses oli kiireim Marina Liira, kellele järgnesid Triinu Tammel ja Kati Nõukas. M&L Liiga võitsid Kristen Priilinn ning SU klassi Ivar Burmeister. Väikeste kaheveoliste kiireim oli Ivar Burmeister ja suurte Marek Tammoja.

4WD klassi kiireim oli Martin Vaga, Kristo Tagaväli ja Alar Rosenbergi ees.

Täname meie häid toetajaid:

Veho Eesti, Red Bull, Club Comeback, Ugandi Resto, Johnny Bloom's, PixelPrint, A1000 Market, Alko1000, GMP Clubhotel & Pühajärve restoran, Makserv OÜ, Liqui Moly Eesti, Talvepealinn Otepää, Otepää Winterplace, Kultuurkapital, Eco Oil, KML Auto ja Gustav Kondiiter.

Lisainfot võistluse kohta leiab aadressidelt www.facebook.com/rahvasprint

S.M.A. Racing MTÜ

Foto: Urmo Sibul