« Tagasi

Mälestati kunstnikku Ago Kivi

Otepää graafikul ja kunstnikul Ago Kivil oli  26. jaanuaril 90. sünniaastapäev. Sel puhul mälestati tuntud otepäälast kalmistul ja avati Otepää kultuurimajas tema tööde näitus.


Ago Kivi hauale Otepää kalmistul asetasid kimbu Otepää vallavolikogu esimees Rein Pullerits ja vallavanem Jaanus Barkala.

Otepää kultuurimajas avati Ago Kivile pühendatud näitus, mille koostasid ja panid üles Jüri Roots, Margus Möll ja Ave Kruusma. Oma isiklikust kogust andsid näitusele töid Margus Möll ja Ave Kruusma. Näitust saab Otepää kultuurimajas vaadata vähemalt 1.aprillini.

Ago Kivi (26.01.1933 - 11.10.2011) oli meisterklassi kalligraaf, ta on teinud näituste ja muuseumide kujundusi, nahkehistöö ja tekstiili kavandeid, peale selle tegelenud metallehistöö ja raamatuköitmisega. Õpitud erialal on Ago teinud peamiselt plastiklõiketehnikas loodusvaateid ja hulgaliselt eksliibriseid. Ago oli ka Otepää eksliibriseklubi looja ja eestvedaja aastast 1994. Kunstnik armastas oma eksliibristesse vimkasid poetada, üks pisitilluke osake üldises kompositsioonis oli ikka teatraalne või koomiline. Seda isikuomadust kasutas ta oskuslikult ka Otepää Rahvateatri laval.

Ago Kivi on Otepää 90-ndate pöördelisi aastaid jäädvustanud oma graafikas või eksliibristel, see on ühe omavalitsuse vaates haruldane. Nii näiteks kujundas ta nõukogude ajal Eesti lipu 100. aastapäevaks graafilise lehe.


Aili Miks, Margus Möll ja Ave Kruusmaa Ago Kivist

Fotod SIIT, fotod: Ilmo Tamm