« Tagasi

Korrastatud rannaümbrus paitab silma

Viimase poole aasta jooksul on Otepää vallas veekogude ääres läbi viidud mitmed heakorratööd, mis silma rõõmustavad.

Pühajärve rannas on paigaldatud uued pingid ning remonditud ujumissilda. Pühajärve laululava pealtvaatajate istekohad on aga juurde saanud trepikäsipuud. Samuti on ranna-alalt ulatuslikult niidetud pilliroogu. Pühajärve rannas tegutsevad ettevõtjad – Pühajärve Rannakohvik ja Pühajärve Grill on ka valla initsiatiiviga samuti kaasa tulnud ning taganud rannas heakorda. See on olnud igati tänuväärne!

Korrastati ka Otepää valla teise kauni järve – Nõuni järve ranna-ala. Ka siin remonditi ujumissilda, avati vaateid ja niideti pilliroogu.

Palupera tee tiikidel sai samuti niidetud pilliroogu. Varasemalt on Paluera tiikidesse sisse lastud karpkalaliste sugukoda kuuluv valgeamuur ja seda just veekogu hooldamise eesmärgiga. Nimelt sööb taimtoiduline valgeamuur kolm korda rohkem taimi, kui ta ise kaalub. Kaladele paigaldati ka spetsiaalne kompressor, et tagada vee õhutamine talvisel perioodil.

Kindlasti ei jää need viimasteks heakorratöödeks, hoiame valla heakorral silma peal ning teeme jõudumööda kõike, mis vajab tegemist. Oma ümbruse korras hoidmisel saab aga vallakodanik ise ka palju ära teha, hooldades oma majapidamise ümbrust ja viies prügi selleks ettenähtud kohta. Ootame alati ka ettepanekuid ja tähelepanekuid vallakodanikelt selle kohta, kuidas vallas heakorda paremini hoida.

 

Otepää Vallavalitsus

Fotol: pilliroo lõikamine, foto: Jaak Grünberg