« Tagasi

Kinnitati Otepää MK toimumine

7.oktoobril kogunes Tehvandi spordikeskuses murdmaasuusatamise Otepää maailma karikaetapi korralduskomitee ning kinnitas Eesti suurima rahvusvahelise talispordisündmuse plaani eelolevaks talveks.

Maailma parimad murdmaasuusatajad võistlevad Eestis 18.-19. veebruaril 2017 ning lisaks sprintidele saab kaasa elada ka 10 km ja 15 km klassikasõitudele. Üle mitme aasta võtavad suusatajad taas ka kuulsat Tehvandi tõusu.

Otepää MK peakorraldaja Jaak Mae sõnul on sel korral Lõuna-Eestisse oodata arvukalt suusatippe. "Otepää MK-d mõjutavad positiivselt suusaalade maailmameistrivõistlused Lahtis, mis algavad vähem kui nädal pärast meie võistlust. See tähendab, et Otepää MK on mitmete koondiste jaoks viimane võimalus vormi testida ja lihvida ning valida Lahti MM-i eel riiki esindavaid sportlasi. See tagab ka parimate osalemise," selgitab Mae korraldajate pressiteate vahendusel. Tema hinnangul näeme veebruaris meie talvepealinnas tipptasemel mõõduvõtte, sest vormikõvera tipp on paljudel ajastatud just veebruari lõppu ning heitlus saab olema tuline.

Mitmed rahvuskoondised kasutavad Otepää MK-d ka nii öelda viimase peatusena enne Soome suundumist. Kuna olud on väga sarnased, siis on siin mugav teha viimaseid ettevalmistusi. Sellealastest soovidest on näiteks juba teada andnud USA, Rootsi ja Poola tiimid.

FIS-i võistluskalendris eelneb Otepää maailma karikaetapile vaba nädalavahetus. Viimane eelnev MK-etapp on 3.-5. veebruaril peetav PyeongChangi etapp Lõuna-Koreas.

Lisaks tippspordile kavandatakse Otepää MK-nädalavahetusele ka mitmekülgset kõrvalprogrammi, mille sisu selgub järgnevate kuude jooksul.

Maailma karikaetapp murdmaasuusatamises on Otepääl toimunud seni 13 korral. Tegemist on Eesti suurima talvise tippspordisündmusega, mis jõuab rahvusvahelise telepildi abil kümnete miljonite vaatajateni üle maailma.

Allikas: err.sport.ee, viide artiklile SIIT