« Tagasi

Kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam avab uue residentuurimaja

Sel aastal oma kümnendat sünnipäeva tähistav Lõuna-Eesti kunsti- ja tehnoloogiatalu Maajaam avab 17. juunil 2023 uue residentuurimaja kutsudes kõiki kunstihuvilisi Lõuna-Eestisse osa saama uue maja pidustustest ja mitmekülgsest kultuuriprogrammist. Koostöös Eesti Kunsti Arenduskeskusega väljub Tallinnast ja Tartust ka kunstibuss.

 

Kunstnike Timo Tootsi ja Mari-Liis Rebase eestveetav Maajaam tegutseb Otepää külje all maalilisel kuppelmaastikul ning selle üheks peamiseks tegevusalaks on kunstiresidentuuride korraldamine. Maajaamas ristuvad traditsiooniline talupidamine, uued tehnoloogiad ja looduses olemise kogemus. Valminud on nii uus residentuurimaja, kus kunstnikele on loodud avatud stuudioruum ja eraldiseisvad majutustingimused kui ka suuremate teose jaoks sobiv stuudio ehk "trollitöökoda". Mari-Liis Rebase sõnul muudavad need uuendused kunstitalu oluliselt: "Nüüd saame võtta vastu rohkem kunstnikke ja pakkuda professionaalseid tingimusi nii tööks kui elamiseks." 

 

Külastajaid oodatakse Maajaama 17. juunil alates kella 14st. Kavas on Maajaama ekskursioon, saab näha, kuidas köetakse suitsusauna ja milliste masinatega sünnib kunst Maajaamas. Tutvustatakse ka järgmisel suvel avatavat vabaõhunäitust "Metsikud bitid", mis kuulub Euroopa Kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Performatiivse vahepalana tuleb ettekandmisele Taavi Suisalu "Mürafoonia muruniidukitel", mida dirigeerib dirigent ja helilooja Arash Yazdani ja mida esimest korda esitati Linnafestivalil UIT. Põnevat metsikut toitu pakuvad ning tutvustavad Liis Tuulberg ehk Metsik Toit ja kunstnik Kadri Toom koos lastega. Sündmuse muusikalise meeleolu eest hoolitsevad Aivar Tõnso, Joonatan Allandi ja Mari-Liis Rebane. 

 

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse poolt organiseeritud kunstibussile, mis võtab huvilisi peale Tallinnast ja Tartust, saab pääsme toetada läbi Fienta piletimüügisüsteemi. Avamissündmus kohapeal on huvilistele tasuta. 

 

Residentuurimaja valmimist on toetanud Eesti Kultuuriministeerium. Trollitöökoja ja uue sisseseade investeeringut on toetanud Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond Leader-meetme raames ja Valgamaa Partnerluskogu. Mõlema hoone arhitektiks on Andrus Mark.
Avamissündmuse partnerid ja toetajad on Pühaste Pruulikoda, Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus, Eesti Kultuurkapital, Tartu 2024 SA.

 

Foto: Timo Toots

Lisainfo fb sündmuses: https://fb.me/e/IZOpvfE9

 

Marie Valgre
Metsikud bitid/Maajaam
kommunikatsioon
marie@wildbits.ee
+372 53405216