Saksamaa IT-spetsialistid külastasid Otepää valda

Maikuu teisel nädalal viibisid Otepää vallas külas IT-spetsialistid Saksamaalt, Anhalt-Bitterfeldi piirkonnast.

Otepää Vallavalitsus osales rahvusvahelises projektis  „Euroopa maapiirkondades elavate perede jätkusuutlikkus  tulevikus", mida toetas Erasmus+ programm 2020-2022. aastal.  Projekti üheks partneriks teiste omavalitsuste seas oli Saksamaalt Anhalt-Bitterfeld piirkond. Antud projekti raames külastasidki Otepää valda IT-spetsialistid, et tutvuda kohaliku omavalitsuse ja Eesti riigi poolt juurutatud digilahendustega.

Külalised tutvusid e-õppe ja digisüsteemidega haridusasutustes -  Valgamaa Kutseõppekeskuses ja Puka Koolis, digisüsteemidega tervishoiuasutuses SA Otepää Tervisekeskuse näitel ning kohalikus omavalitsuses kasutatavate digilahendustega. Ettekanded digilahendustest tegid Otepää Vallavalitsuse töötajad. Külalised kohtusid ka Otepää Vallavolikogu esimehe Rein Pulleritsu ning vallavanema Jaanus Barkalaga.

Saksa spetsialistidele avaldasid muljet Eesti ID-kaardi võimalused, kuna Saksamaal pole taolist lahendust. Saksamaal ei kasutata ka digitaalset patsiendiportaali ning röntgenipiltide saatmine digitaalselt on veel arenemisjärgus. Võime öelda, et Eesti on digilahenduste poolest Euroopas esimeste seas küll.

Foto: Monika Otrokova