„Ohhoo, Otepää!“ Maal elamise päev tõi kokku palju huvilisi

24. septembril 2022 toimus Otepää vallas „Ohhoo, Otepää! Maal elamise päev", mis tõi kokku ligi 1600 huvilist. Lisaks Otepää kesklinnas toimunud üritustele olid avatud ka mitmed elustiilitalud.


Otepää südalinnas sai nautida kultuuriprogrammi valla kultuurikollektiivide poolt (Sangaste segarahvatantsurühm Kõvvera Kõdara, juhendaja Tiina Kukk; MTÜ Pühajärve Koduteater noorte etendus "EV sünnipäev" , juhendaja Egle Sisask; Sangaste eakate tantsurühm Rõõmurullid, juhendaja Katrin Kõiv; Sangaste teatri Rukkinarrid sketš -Ly Käärik, juhendaja Marina Pulver; linetantsu rühm "Kesa-Line", juhendaja Katrin Kõiv; mustlastantsijad Kuigatsist ja Sangastest, juhendaja Katrin Kõiv) esinesid Anastasia Koliesnik ja pärimusmuusikaansambel Tradimus. Toimus ettevõtjate laat, Nõuni noortekohvik, avatud oli Külatänav. Otepää Keskväljak ja Lipuväljak olid jagatud erinevateks aladeks – hariduse ja noorte alaks, spordi alaks, ettevõtluse alaks, sotsiaalalaks. Nõu sai küsida kohalikult kinnisvaramaaklerilt Janek Morosilt. Toimusid vestlusringid, kus rääkisid Otepää ettevõtjad (Taavi Pirnipuu, Kadri Kalmus, Priit Salumaa, Aivar Riisalu, Tauri Paabo, Jüri Makarov), Otepääga seotud tipptegijad erinevatelt aladelt (Marju Länik, Priit Salumaa, Kaja Tuisk, Aivar Pilv, Meelis Kompus, Raul Eamets, Mark Eikner, Merilin Kirbits) ja Otepää kirjanikud (Erle Mägi).

Lapsi rõõmustasid teadusteater ja mini-häkaton, toimusid erinevad viktoriinid ja mängud, vestelda oli võimalik valla sotsiaaltöötajate ja haridusjuhtidega ning teha vallavalitsusele ettepanekuid.

Oma uksed avasid elustiilitalud ehk „külakiired": Järve, Loojangu, Oleviku, Murumäe, Kangro talud, Murimäe veinikelder ning Otepää Aianduse ja Mesinduse Selts, kus sai katsetada erinevaid maal elamisega seotud tegevusi.

 

Maal elamise päeva korraldasid Otepää vallavalitsus, Otepää Külade Ühendus ja Otepää Kultuurikeskused. Ürituse koordinaator oli Ivika Nõgel (Otepää Külade Ühendus). Toetas: Euroopa Liidu Leader Programm, Valgamaa Arenguagentuur ja Valgamaa Partnerluskogu, Otepää vald. 

 

Otepää Vallavalitsus ja Otepää Külade Ühendus tänab kõiki valla kultuurikollektiive, ettevõtjaid, külasid, talusid ning teisi, kes sellel päeval kaasa lõid.

Fotod: SIIT