« Tagasi

Traditsiooniline Puka öölaulupidu toimub juba 15.korda

19. augustil 2022a. kell 20.00 toimub Puka Kultuurimaja pargis traditsiooniline Puka Öölaulupidu ja seda juba 15ndat korda

Laulmine on alati olnud üks osa eestlaste pärimuskultuurist. Juba 15 aastat on meie kogukond hoidnud au sees koorilaulu, ühislaulmist ja muusikat. Puka Öölaulupeo korraldajate põhiliseks eesmärgiks on väärtustada ja hoida oma rahvakultuuri, võimaldada kogukondliku kultuuritegevust, luua head tingimused kultuuriinimestele tegutsemiseks ja laiendada kultuuris osalejate ringi. Ja eriti on see oluline sellisel keerulisel ajal, millises me hetkel elame.

Sel aastal tegime üleskutse lauljatele ja kõigile lauluarmastajatele  osaleda juubelilaulupeo repertuaari koostamisel. Kõigil oli  võimalik esitada oma lemmik lugu, mida sooviks augustikuisel Puka Öölaulupeol kuulda ja kaasa laulda!

Juubeli sündmust oleme otsustanud tähistada väärikalt. Kooride eeslauljateks oleme kutsunud populaarset ja rahvalemmikut esinejat Gerli Padari. Koore ja soliste saadab live-bänd „HOROSKOOP". Et iga külaline saaks laulda koos kooride ja solistidega, võimaldame kõigil soetada endale juubeli lauliku

Puka Öölaulupidu saab nimetada tõeliseks üheks kõige suuremaks ja lemmikumaks sündmuseks Pukas ja isegi Lõuna Eestis. Sel päeval kogunevad Puka kultuurimaja parki nii eakad kui ka noored. Suur rõõm on kohata endisi elanikke just öölaulupeol, sest siis leitakse võimalus naasta kodupaika, et külastada oma sugulasi, kohtuda sõpradega ning osaleda Puka Öölaulupeol.

Tuleb märkida, et igal aastal huvi öölaulupeo vastu aina kasvab ja seda saab öelda mitte ainult koorilauljate arvu, vaid ka pealtvaatajate kohta.

Kuna 2022 on ikkagi juubeliaasta, siis pidu ei saa otsa viimase lauluga. Pidu jätkub SIMMANIGA, mis toimub kohe peale kontserdi lõppu Puka Kultuurimaja pargis ümber lõkkeplatsi ja pidulised saavad lustida keskööni. Sellega anname võimaluse koorilauljatele tähistada suurt sündmust, tantsida ja nautida meeldivat suveõhtut.

Simmani tõmbab käima STARTER BÄND

Sündmust korraldab Puka Kultuurimaja ja toetavad Otepää Kultuurikeskused ja Otepää vallavalitsus. Sündmuse patrooniks on Puka Öölaulupeo algataja Helgi Pung! Üritus on külastajatele tasuta ning sobib igas vanuses ja rahvusest inimestele, kes hindavad meie laulutraditsioone, mis on tähtis põlvkondade vaheline ühendus.

Katrin Uffert
Puka kultuurimaja kultuurikorraldaja