Vanemlusprogramm "Imelised aastad" alustab taas

Hea lapsevanem!

 

Tule ja osale vanemlusprogrammis „Imelised aastad" koolitusprogrammis! "Imelised aastad" programm on mõeldud 2–8aastaste laste vanematele. Programm koosneb 16 nädala jooksul üks kord nädalas (2–2,5 tundi) toimuvatest koolitustest ja personaalsest tööst lapsevanematega.

 

Koolitusi korraldab Eestis Tervise Arengu Instituut koostöös kohalike omavalitsustega ja osalemine on vanematele tasuta. 

 

Otepää vallas alustab programm 10. veebruaril 2022 Keeni kooli ruumides. Kokku saadakse neljapäeviti kell 18.00-20.30. Ühe grupiga töötavad kaks väljaõppe saanud grupijuhti - sel aastal on grupijuhid Ülla Kimmel ja Marju Karavin.

 

Vanemlusprogrammi „Imelised aastad" koolitused on aidanud käitumisprobleemidega laste peresid paljudes riikides, tegu on teaduspõhise programmiga ning koolituste tulemuslikkus on tõestatud. Programmis omandatud praktilised oskused ja saadav tugi võimaldavad lapsevanematel tulla paremini toime laste kasvatamise väljakutsete ja stressiolukordadega.

Programmi on võimalik viia ellu nii ennetusliku (vanematele, kelle lastel on ilmnenud probleemide esmased sümptomid) kui ka probleeme käsitleva meetmena (kõrge riskiga sihtgruppidele) vanematele, kelle lastel on avaldunud kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsus, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne.

 

Programmi „Imelised aastad" vahetud eesmärgid:

vanema ja lapse suhte parandamine;

vanemlike oskuste suurendamine;

laste enesekontrolli suurendamine;

sotsiaalsete oskuste arendamine;

laste käitumisega seotud probleemide vähendamine või ennetamine.

 

Rohkem infot koolituse kohta: Vanemlusprogramm „Imelised aastad"

Vaata tutvustavat videoklippi https://www.youtube.com/watch?v=mOJM8TInTeA

Loe põhjalikumalt: https://tai.ee/sites/default/files/2021-03/151263475039_imelised_aastad_est.pdf

 

 

NB! Osalemiseks on vajalik COVID tõend.

 

 

 

Täiendav info ja registreerimine:

Kristel Ilves
Lastekaitse vanemspetsialist
Tel. 5341 9003
E-post: Kristel.Ilves@otepaa.ee