« Tagasi

Õpetajatele antakse võimalus tasuta treenida professionaali käe all

Valgamaa Tervist Edendavate koolide- ja lasteasutused kutsuvd kõiki Valgamaa õpetajaid osa võtma 10-nädalasest treeningprogrammist, kus on võimalik iga nädal teha kaasa üks treeningkava professionaalse treeneri Kädi Aldošini käe all. 

 

Alates järgmisest nädalast saadab treener huvilistele 10 nädala vältel kord nädalas treeningvideo, mille pikkuseks on umbes 40-60 minutit. Iga treeningväljakutse vastuvõtja saab ise otsustada, millal ja kus ning mitu korda nädalas ta treeningut soovib sooritada, sest kõik see toimub veebi vahendusel. 

 

Treener keskendub väljakutse vältel treeningutes erinevatele lihasgruppidele ning viib läbi erinevas stiilis trenne. "Näiteks toon kindlasti sisse HIIT treeningu, kus siis teeme 40 sekundit intensiivselt mingit kindlat harjutust, seejärel puhkame 10 kuni 20 sekundit ning siis jätkame järgmise harjutusega," räägib treener Aldošin. 

 

Treeneri sõnul treeningutes kaasa löömiseks palju vahendeid vaja pole. Tema sõnul võiks olemas olla treeningkumm, mis ei ole liiga jäik ja tugev vaid selline, mida jaksaks ikkagi igat pidi tõmmata. Lindi puudumisel asendavad seda kaks umbes 2-3kg hantlit või nende puudumisel paar täidetud veepudelit. Selleks, et oleks mugav teha harjutusi ka maas, siis pehmenduseks soovitab ta varuda treeningmati või kodustest vahenditest käterätiku. 

 

Igal nädalal saadab Valgamaa Tervist Edendavate koolide- ja lasteasutuste koordinaator treeningvideo kooli või lasteaia juhile, kes edastab video töötajate listi, kus iga õpetaja või asjast huvitunu saab treeningule ligi. 

 

Edu, jaksu ning julgust kõikidele õpetajatele, et treeningväljakutse vastu võtta!

 

https://youtu.be/Ywgtj33QPHw

 

Kristel Unt
Valgamaa TEK ja TEL koordinaator
tel 56171112