Nõuni triatlonil säras päike

Kui nädal otsa kallas tihti nagu oavarrest, siis 1.augusti pühapäeva hommikul säras triatlonil ümber Nõuni järve päike. Vahva traditsioon sai alguse 18 aastat tagasi. Tookordne Nõuni Maanaiste Selts koostöös Palupera P-rühmaga panid alguse vahvale sportlikule tegevusele koos peredega.

Selts on lõpetanud oma tegevuse ja P-rühm läinud oma teed, aga triatlon on jäänud. Nii nagu kirjutas aastaid tagasi üks osalenu: "Nõuni triatlon on rahvaspordiüritus, milleks treenimisel ei pea loobuma sünnipäevatordist või kulutama raha spordiklubi aastakaardile. Osalemiseks on vaja tunda vaid Nõuni järve kutset." Aastate jooksul on nii mõnigi võistleja jõudnud kasvada tilluduatlonist neidude klassi võistlejaks. Tollased poiste klassi võistlejad tulevad juba koos oma lastega...See ongi tore, et võit pole kõige tähtsam, vaid koos lapsega finišeerimine. Kas siis samm-sammult koos või siis issi selg ees ja tütar kõrval.

Võistluspinge oli tõepoolest  laes, sest esimesed võistlejad, olid kurguni vees juba viis minutit enne stardipauku ja ootasid kannatamatult, millal saaks võistlustulle tormata. Nunnumeeter teeb ikka mitu tiiru, kui stardijoonel võtavad kohad sisse kõige pisemad, tilluduatlonil osalejad. Oh seda indu ja sära, seda saab vist võrrelda meie tublide vehklejatega Tokyo olümpial! Väsinud lihastele olid kosutuseks hommikusoojad pirukad ja kohupiimakook ning autasustamine sai alata. Kõigile jätkus nii medaleid kui diplomeid kui auhinnatekilt kingitusi.

Toredat sündmust jäi lõpetama ühispilt. Kuldmedali võitsid seekord Robert Raak, Anette Männiste, Johannes Rohiväli, Helena Klamas, Ardy Utar, Egle Liivamägi, Tatjana Mannima, Lembit Uibo, Toomas Reinsalu. Rajarekord 21.07 jäi seekord uuendamata, aga oli üpris lähedal... Nii armas, kui tullakse sinu juurde ja öeldakse: „Me käisime eelmisel aastal teie juures triatlonil. Nii vahva oli. Sel aastal korraldasime ise ka oma koduvallas Kastres."

Suured tänud kõigile osalejate, kaasa ergutajatele raja ääres, Otepää teedevalitsusele, fotograaf Valjule, Kullipesa ujumiskohtade omanikele, toetajatele- Otepää vald, Evicon Ehitus, Sportland. Erilised tänud aga minu hüper-super abilistele – tüdrukud, teiega koos on tore tegusid teha!

Marika Viks
Nõuni kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja
Ürituse korraldaja

Fotod: SIIT, fotod: Valju Aloel