Traditsiooniline Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev toimus juba 25. korda

Iga aasta esimesel augustikuu pühapäeval toimub Otepääl käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev. Sellel aastal toimus see 1.augustil ja juba 25. korda.

Alguse sai üritus 25 aastat tagasi vajadusest korraldada Põhjamaade rahvakunsti festivali VÄNLEK raames käsitöölaat Otepääl. Esimese käsitöölaada korraldajateks olid Marge Tadolder, Ave Kruusmaa, Laive Poska ja Päivi Veikkolainen.  Esimesed 10 aastat korraldas seda Valgamaa Käsitöö Keskselts. Praeguseks on selle sündmuse korraldajaks 15 viimast aastat olnud Otepää Naisselts. Aastate jooksul on kujunenud nii, et laada ajal toimub rahvamuusikute päev.  Sellel aastal toimus I Kagu-Eesti rahvamuusikute päev, kus esines kuus erinevat kollektiivi Viljandi- Võru ja Valgamaalt. Esinesid rahvamuusikaorkester „Merle ja sõbrad", kapell „Sinilill", rahvamuusikaansambel „Lustipill", Hargla Folkbänd, ansambel „Jauram", Võru Kandle kapell ja rahvamuusik Veiko Kivi.

Sisuka kultuuriprogrammi vahepeal toimus Anne Riisi kootud pitskleitide demonstratsioon. Isetegemisrõõmu pakkusid kunstnik Reet Ohna portselanmaali ja Anne Perlovi ehete tikkimise õpitoad.

Kogu päeva vältel sai osta käsitöömeistrite loomingut ja kohalikku talutoodangut ning istikuid. Toimus laadaloterii, kuuma suppi pakkus Otepää Naisselts. Laadal oli üle 50-ne müüja kõikjalt Eestist.

„Aastatega on ühest väikesest ettevõtmisest väljakujunenud üks Otepää omanäolisemaid tunnusüritusi. Rahvakunst on midagi, mis on ehtne ja meie kohus on seda hoida ja säilitada," sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala.

 „Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev on oodatud sündmus kõigile – nii otepäälastele kui ka külalistele, kus väärtustatakse käsitööd ja rahvamuusikat," lisas Otepää Naisseltsi esinaine Ene Raudsepp.

Laada korraldas Otepää Naisselts koostöös Otepää Kultuurikeskuste, Otepää noortekeskusega, Otepää tuletõrjujate ja Ugandi Restoga. Toetas Otepää vald.

Fotogalerii SIIT