« Tagasi

Otepää Turismiinfokeskus avas uksed uues kohas

20. detsembril  2020 avas Otepää Turismiinfokeskus ametlikult taas uksed uuel aadressil Lipuväljak 13. Külastajad on oodatud nüüd Keskväljaku ja Lipuväljaku nurgale, kus varasemalt tegutses Rae kohvik ja Rae Kebab.

 

Turismiinfokeskuse avasid lindi lõikamisega Otepää vallavanem Jaanus Barkala, vallavolikogu esimees Rein Pullerits, SA Valgamaa Arenguagentuuri juhataja Anneli Kattai ja turismiinfokeskuse spetsialist Külliki Pikk.

„Uus asukoht – Otepää keskväljaku juures, toob rohkem elu ja liikumist Otepää südalinna ja on külastajale paremini üles leitav," sõnas Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Kui kogu elu ja ka turismiinfo kolib tasapisi internetti, siis meie juures saab pärisasja – juua tassi kohvi ja saada infot piirkonna vaatamisväärsuste kohta. Otepää oli esimene Eestis, kes avas turismiinfopunkti ja me teeme kõik, et turismiinfopunkti roheline „I", ehk turismiinfo kõrgem tase meil säiliks. Tulevikus on plaanis keldrikorrusele teha ka kogukonnamuuseum, kus eksponeerida kogukonnale olulisi esemeid ja Linnamäelt leitud muistiseid."


Lisaks tavapärastele teenustele (suveniirid, postkaardid/-margid, Piletilevi ja Cargobus) on uuenenud infokeskuse liputoas võimalik tutvuda ka Eesti sinimustvalge rahvuslipu lugu jutustava interaktiivse stendiga ning näha esimese lipu originaalsuuruses koopiat.

Tulevikus on turisminfokeskuses plaanis pakkuda ka suuremat valikut kohalike meistrite toodangut ning kohvi. Turismiinfokeskuse ehitus- ja lammutustööd ja välisfassaadi ehitustööd läksid kokku maksma ca 49 000.

 

Turismiinfokeskus on avatud aastaringselt vähemalt neljal päeval nädalas. Detsembris on turismiinfokeskus avatud teisipäevast reedeni kell 10-16.

Foto: Valju Aloel