Otepääl süttisid advendituled

Esimesel advendil, 29.novembril,  süttisid Otepää keskväljakul advendituled ning allkirjastati jõulurahu pakt.

 

Advendiküünla süütasid ja kohaletulnuid tervitasid EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa ja  Otepää vallavanem Jaanus Barkala. Jõululaule esitas Geir Kudu.

 

Advendiküünlast said oma küünlad süüdata hiljem kõik soovijad. Jõulutuli jõudis hiljem külavanemate abiga ka küladesse. Külavanemaid tervitas Otepää kultuurispetsialist Valdur Sepp.

Vallavanem Jaanus Barkala ja külade esindajad allkirjastasid jõulurahu pakti, mille kohaselt: „Olgu kõik asjaosalised üles kutsutud seda püha pühitsema sobiliku hardusega ja ka muidu ennast üleval pidama rahulikult ja viisakal kombel. Olgu kogu Otepää valla elanikkonnale soovitud rõõmurikkaid jõulupühi ja jõulurahu, mis kestku terves vallas jõuluemapäevani ehk seitsmeteistkümnenda jaanuarini 2021."

Sündmuse korraldas Otepää Kultuurikeskused.

Jõulurahu tava ulatub 17. sajandisse ning kuulub Eesti, Soome ja Rootsi õigusriikluse ühisaega. Traditsioon sai alguse Rootsi kuninganna Kristiina valitsusajal aastail 1632–1654. Jõulurahu sõlmimise traditsiooniga alustati Otepää vallas eelmisel aastal.

 

Pildigalerii SIIT