« Tagasi

Pühajärve Põhikooli lasteaed sai lisaks uued ruumid

Pühajärve Põhikooli lasteaed „Pipi" sai kooliaasta alguseks lisaruumid, mis asuvad Pühajärve raamatukogu teisel korrusel. Seal käib 16 last. Ruumid avati 2.septembril 2020.


Pühajärve raamatukogu hoone teisel korrusel asusid ka varem Pühajärve Põhikooli lasteaia ruumid. Aastaid tagasi aga kolis lasteaed koolimajja. Nüüd aga on lapsi nii palju, et koolimaja ruumid jäid kitsaks ning lasteaed laienes vanasse kohta tagasi.

Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütles, et seoses koroonakriisiga avastasid kevadel nii mitmedki pered, kes muidu kasutasid Otepääd oma teise koduna, et võikski valda elama jääda. See aga tähendas, et lapsi, kellele oli vaja sügisest lasteaeda minna, tuli juurde ning pidi kohe hakkama tegutsema, et leida juurde täiendavaid lasteaiakohti. „Koostöös Pühajärve põhikooliga hakkasime kohe vaatama, kuidas tekkinud olukorda lahendada. Kõne all olid ka teised variandid – kaalusime konteinerlasteaia või juurdeehituse rajamist," lausus Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Sobivaks asupaigaks osutusid endised lasteaia ruumid, tänu valla kiirele reageerimisele said ruumid veel uueks õppeaastaks valmiks ja lapsed said alustada kenades ja hubastes ruumides."

Uued ruumid said korraliku värskenduskuuri, uue köögi- ja lastetoa mööbli. Lastega koos toimetavad kaks õpetajat ja abiõpetaja.

Pühajärve Põhikooli direktor Miia Pallase ütles, et lasterohkus teeb ainult rõõmu. „Tore, et meie piirkonda on lapsi juurde tulnud, tuligi leida uued ruumid," lisas Miia Pallase.


Remonditööd teostas Otepää Ehitusgrupp, ehitustööd ja uus mööbel läksid maksma ca 45 000 eurot. Kokku on Pühajärve Põhikooli lasteaias 48 last.

 

Pildigalerii SIIT

Fotol: vallavanem Jaanus Barkala, haridusspetsialist Janika Laur ja Pühajärve Põhikooli direktor Miia Pallase. Foto: Monika Otrokova