« Tagasi

Pühajärve rand ootab suvitajaid

Lõuna-Eesti üks maalilisemaid järvi – Pühajärv, ootab randa külalisi. Ka sel aastal hoolitseb rannas 1. juunist kuni 31. augustini turvalisuse eest  G4S ja avatud on rannakohvik.

 

Pühajärve rand Otepääl on läbi aegade olnud üks armastatuim vaba aja veetmise koht. Lastele on olemas mänguväljak ja pallimängijatele kaks võrkpalliplatsi. Kasutada saab dušši ja WC-d, olemas on ka riietumiskabiinid. Ratastoolis liikuvatele külastajatele on ehitatud spetsiaalne sild. Rannas on  olemas ka paadilaenutus, SUP-laudu laenutab rannahoones ka Otisurf, toimuvad erinevad veematkad ning lisaks rannakohvikule pakub toitlustust Pühajärve Grill.

 

Otepää vallavanem Jaanus Barkala ütles, et rand sai hooaja alguses värskenduse,  randa on veetud uus liiv. „Soovime koostöös Pühajärve rannakohvikuga teha meie rannast õdusa ja hubase koha, kuhu heameelega kogu perega tullakse," lisas vallavanem.  

Pühajärve rannakohvikust saab osta naturaalsest Itaalia koorest pehmejäätist ja sooja toitu. Teist suve järjest toimub maalilise Pühajärve ääres rannakontsertide sari, mille avavad 19. juulil Smilersi unustamatute hittidega Hendrik Sal-Saller ja Erko Laurimaa. Taasiseseisvumispäeval, 20. augustil, on laval meeleolukate lugude ja lauludega mitme mere tagant Jaan Tätte. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal.

Pühajärve rand on Otepää valla ainuke avalik rand. Rannavalve valvab randa seitse päeva nädalas (kaasa arvatud puhkepäevad ja pühad) iga päev. Korraga on tööl kaks rannavalvurit.  
Terviseamet võtab rannaveest regulaarselt, kord kuus veeproove, et suvitajatel oleks ohutu  supelda.

 

Rannavalve kontaktisikuks on Argo Raag tel. 528 1110

Rannavalve töögraafik:

1. juuni 2020 – 31. juuli 2020 kell 11.00 kuni 20.00
1.august 2020 – 31. august 2020 kell 11.00 kuni 19.00