« Tagasi

Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid külastas Otepää valda

4. juunil 2020 külastas Eesti Vabariigi President Kersti Kaljulaid Otepää valda.  Hommikul külastas riigipea Sangaste Linnast.  Sangaste Linnas AS asub Keeni külas Otepää vallas ja on loodud 1991. aastal. Ettevõte tegutseb Eestis Heleni kaubamärgi all. Tehas on täisautomatiseeritud ning kuue töötaja juures on ettevõtte käive umbes miljon. Tehas toodab mitmeviljaputrusid ning helbeid.

Seejärel kohtus president Otepää vallavolikogu esimehe Rein Pulleritsu ja vallavanema Jaanus Barkalaga ning tunnustas Otepää sotsiaaltöötajaid ja vabatahtlikke, kes koroona ajal eesliinivõitlust pidasid. Kohtumisel oli juttu sellest, et ühiskonnana oleme küll arenenud hariduses, teaduses ja majanduses, aga pööranud liiga vähe tähelepanu sotsiaalteemadele. Räägiti ka sellest, kuidas märgata ja kuidas suhtuda abivajajatesse ning millised olid koroona-aegsed teravamad probleemid sotsiaalvaldkonnas. 

President kohtus Valgamaa omavalitsusjuhtidega Otepää Kultuurimajas, kus arutluse alla tuli omavalitsuste maksubaasi küsimus. Riigipea tegi külaskäigu vineeritootja UPM–Kymmene Otepää juurde. UPM-Kymmene Otepää vineeritehas tähistas mais oma 20. sünnipäeva. Nad on Eesti suurim kasepuiduväärindaja.

Lipupäeva puhul saatis president Otepää kiriku juurest teele motoparaadi, mis sõitis Eesti lipu auks läbi Otepää valla. President kinkis Otepää Motoklubi presidendile Argo Raidile Eesti lipu. Otepäälanna Marika Vasemägi kinkis presidendile aga omatehtud teksariidest lapitehnikas tehtud rahvariide motiividega seeliku. „Eesti on olnud kaasaegne riik oma sünnihetkest ja seda näitab ka lipu sünnilugu. Meie iseseisvusdeklaratsioon kõnetas kõiki Eestimaa rahvaid ja näitas, et oleme patrioodid olemata kitsarinnalised. Meie riik sündis koos naiste õigustega valida ja osaleda ühiskonnaelus. Tüdrukute kooliskäimist toetati juba ammu enne vabariigi sündi. Ka meie lipp, riigi üks sümbolitest, on sündinud mitte üksnes haridusest, vaid Eesti kõrgharidusest, mis ei olnud sellel ajal veel eestikeelne," märkis riigipea oma Facebooki postituses.

Pärast seda viis presidendi tee Pukka, kus kohtuti MTÜ Puka Kogukonna liikmetega. Puka kogukonnaköök on koht, kuhu leiavad tee vanemad ja nooremad, et koos süüa teha ja vaadata filme ning nautida ühiseid üritusi.

Päeva lõpul tegi riigipea Otepää vallamajast otselülituse Hollandisse ja osales Delfti Tehnikaülikooli virtuaalses vestlusringis, kus räägib tudengitele ja valitsuse esindajatele kliima ja energeetika väljakutsetest.

„On väga tänuväärne, et president Kersti Kaljulaid külastas Otepääd ja tunnustas meie sotsiaaltöötajaid ning leidis Eesti lipu päeval aega motomehi lipu tervitusteekonnale teele saata, " ütles Otepää vallavanem Jaanus Barkala. „Presidendi külaskäik süstis inimestesse lootust ja rõõmu, et saame vaatamata koroonale ikka hakkama!"

 

Fotod SIIT

 

Fotol: Valgamaa omavalitsuste juhid koos presidendiga Otepää Kultuurimajas.