Kokkuvõte ja tööd Riimkroonika kirjutamise võistlusest 2020

Otepää Kultuurikeskused kuulutas 1.jaanuaril 2020 välja Otepää valla Riimkroonika kirjutamise konkursi ning aega oli töid saata kaks kuud kuni 1.märtsini.


Konkursi eesmärgiks on innustada inimesi rohkem ennast väljendama ning neid ümbritseva elu-olu kohta arvamust avaldama. Lisaks jäädvustatakse sellega ka Otepää valla ajalugu. Konkursi korraldamiseks on andnud inspiratsiooni Oskar Kruus oma samanimelise luuleteosega ning iga-aastane Otepää valla jõuluvanade kokkutulek, kus lauldakse vanal heal viisil eelmise aasta põletavatel teemadel.


Riimkroonika sisuks on ümbritseva elu-olu kajastus, kirjutaja jaoks olulised teemad, nende positiivsed ja negatiivsed küljed. Iga autor võis esitada ühe või mitu luuletust. Konkursil puudub vanusepiirang. Konkursile laekus töid 9 autorilt ning kokku oli 19 riimkroonikat. Suured kummarduse ja kallistused kõigile osalejatele: Tiia Lehismets, Kadri Reek, Linda Haaviste, Kaja Linder, Manuela Fantoom ehk Lea Ventsel, Liidia Pettai, Aili Naruski, Kätlin Tamm ja Rou Kiss ehk Raivo Kiisler. Töid luges ja tagasisidet andis luuletaja, kunstnik, muusik ja näitleja Kristel Mägedi, kelle põhimõtete vastane on inimesi ritta panna kuid valis siiski sisetunde järgi välja kolm tööd, mida ja keda esile tuua: Aili Naruski, Kätlin Tamm ja varjunimega luuletaja Rou Kiss (Raivo Kiisler).
6. märtsil 2020 toimus Otepää Kultuurimajas Vaikse muusika õhtu, kus astus üles Margit Tali ja sõbrad ning leidis aset ka Riimkroonika kirjutamise lõpusündmus, kus Kristel Mägedi luges ette igast autorist ühe ning mõned enda luuletused. Õhtu oli meeleolukas ja hubane. 

"Riimkroonika kirjutamise võistlus toimus teist aastat ning korraldajaid rõõmustas, et tööde arv on kasvav ning huvi suureneb. Näha oli tööde mahukus ja tunda kirjutaja pühendumus, mis pani saalis inimesed nii naerma kui nutma. Kokkuvõttes oli saak hea ja kui nii jätkub saab paari aasta pärast välja anda kogumiku, et need talletuks ka ajalukku, " lausus võistluse idee algataja Merilin Kirbits. 

 

Merilin Kirbits
Otepää Kultuurikeskused
Loomejuht

 

Väljatoodud tööd:

Kadri Reek „Uiut-tuiut Otepääle"

Aili Naruski

Kätlin Tamm „Riimkroonika 2020"

Rou Kiss „Nuustaku ello"

Linda Haaviste „Ühe 90-aastase viimaste aastate riimkroonika"

Tiia Lehismets „Otepää valla riimkroonika 2020. Pinkide ja kiviplaatide pealinn"

Kaja Linder „Meie Otepää!"

Lea Ventsel „Las ilutseb!"

Liidia Pettai „Elu"