Otepääl toimuvad Eriolümpia Baltimaade talimängud

Otepääl Tehvandil toimuvad 3.-4. märtsil 2020 juba 9. korda Eriolümpia Baltimaade talimängud. „Seekord on mängud erilised, sest esmakordselt Eestis korraldame lisaks suusavõistlustele ka räätsajooksu võistlused. Traditsiooniliselt toimub ka tõrvikujooks, kuhu koguneb ligi 40 politseinikku," ütles EO Eesti Ühenduse juhatuse esimees Urmas Paju.

 

Otepää suusaradadele kogunevad ligi 150 eriolümpia sportlast Eestist, Lätist ja Leedust. Eriolümpia egiidi all võistlevad intellektipuudega sportlased. Selliste võistluste korraldamine ja seal osalemine on sportlaste ja ühiskonna jaoks märgilise tähendusega: see on intellektipuudega sportlastele võimalus tunda end ühiskonna täisväärtusliku liikmena.

 

Võistlused saavad alguse 3. märtsil Otepää vallamaja eest. Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga alustatakse 10.30 eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste  tuli. Sel aastal osaleb ligi 40 politseinikku.

 

Eestist osaleb võistlustel kokku 23 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km ja/või 2,5 km rajal. Räätsajooks toimub 100 m ja 200 m distantsil. Lisaks teatesuusatamine 4 x 500 m ja räätsajooksu teade 4 x 100 m. Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused suusatamises ja räätsajooksus, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse (divisjonidesse). Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele. Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses.

 

Esmakordselt Eestis on kavas meie jaoks täiesti uus ja unikaalne ala: räätsajooks. See on Eriolümpia talviste maailmamängude ametlik ala, mida meie sportlased hakkavad samuti harrastama. Esmakordse toimumise puhul korraldame Tehvandi staadionil ca 12.30 demonstratsioonvõistluse, kus osalevad Eestis tuntud inimesed. Starti on lubanud tulla olümpiavõitja Kristiina Smigun-Vähi, Eriolümpia patroon Hannes Hermaküla, endine suusataja Jaak Mae jt. Toimub lõbus teatevõistlus, mis kindlasti ka pealtvaatajatele huvi pakub.

 

Teise päeva suusatamise finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine ja lõputseremoonia algab Tehvandi staadionil kohe pärast võistlusi orienteeruvalt 13.

 

Tiina Möll
EO Eesti Ühendus

Täpsem info:
Siret Kruk
EO Eesti Ühendus spordidirektor,
võistluste peakorraldaja
tel: 5688 3088
e-post: siret@eeo.ee