« Tagasi

Otepää Vallavalitsuse struktuuri loodi Otepää Teataja toimetaja töökoht

Alates 1. jaanuarist 2020 on Otepää Vallavalitsuse struktuuris, kantselei koosseisus Otepää Teataja toimetaja töökoht. Otepää Teataja toimetajana jätkab senine vallalehe toimetaja Arvo Saal.


Siiani on Otepää Vallavalitsus ajalehe Otepää Teataja toimetamise teenust tellinud meediagrupilt Süd-Est. Selleks, et ka edaspidi säiliks operatiivsus ajalehe toimetamisel, otsustatigi luua Otepää Teataja toimetaja töökoht Otepää vallavalitsuse struktuuri. Toimetaja koormuseks on 0,5 kohta, toimetaja töökohustuseks on ajalehe toimetamine, kujundamine ning trüki ja kojukande korraldamine.

Arvo Saal on sündinud 8.novembril 1949. aastal Tartumaal, Raanitsa külas. 1968. aastal lõpetas ta Puurmani Keskkooli. Arvo Saal on Otepää Teataja toimetaja olnud alates aastast 2006.

Ta on tegutsenud ka pikka aega treenerina ning on olnud üks Valgamaa orienteerumise eestvedajatest ja kauaaegne Otepää Spordiklubi juhatuse esimees. Lisaks sporditööle on Arvo andnud märkimisväärse panuse ka maakonna kultuuriellu. Ta on olnud ajalehe Valgamaalane Otepää piirkonna reporter kuni 2005. aastani, aastatel 2005-2010 Eesti Orienteerumisliidu ajakirja „Orienteeruja" peatoimetaja. Eesti Maaspordiliidu "Jõud" infolehe „Maasport" üks koostajaist (2002-2007), olnud aastaid Eesti Maaspordiliidu "Jõud" aastaraamatute ning suve- ja talimängude teatmike üks koostajatest. Oli üks raamatu „Hellenurme-Palupera spordilugu" koostajaist (2007), on aidanud kaasa MTÜ Meediagrupp Süd-Est poolt välja antud raamatute teostamisele (Aili Miks „Elust ja inimestest ajalehe peeglis, Otepää Teataja – 75", 2007; „Tulla ja jääda: Maie Niit ja Otepää lihatööstus", 2008; Aili Miks  „Teatrimaagia kütkes", 2010; Aili Miks „Kui Otepää ärkas (1988–1992) ehk ajakirjaniku eluülikoole väikelinnas", 2013.)

Vallaleht Otepää Teataja oli kuni valdade liitumiseni nelja valla - Sangaste, Otepää, Puka, Palupera infoleht. Alates 2006. aastast on Otepää Teataja hakanud ilmuma kaks korda kuus ja lehe reklaamimaht on kasvanud. 2015. aastast alates ilmub  Otepää Teataja värvilisena tasuta iga vallakodaniku postkasti.

Fotol: Arvo Saal, foto: erakogu