Otepää sai talvepealinna tiitli

22. detsembril 2019 kell 6.19 algas talv. Otepää sai talvepealinna tiitli Otepää Kultuurimaja pargis peetud lustlike talvepidustuste käigus.

Pidustused algasid talveturuga, kus müügil oli käsitöötooteid, riidekraami, toidukraami ja palju muud põnevat. Otepää Naisselts pakkus kõigile kuuma suppi, toimus laadaloterii. Teist korda viidi läbi Kuumade Jookide Festivali, mille võitis Pilkuse kogukond. Osa võtsid veel Puka, Vidrike, Nõuni ja Vana-Otepää kogukonnad.

Sellel aastal olid talvepealinna pidustused kantud suurest ühistegemise lustist – Otepää valla külad said talveturul kokku ja panid püsti külatänava. Külatänaval jagati infot külade tegemiste kohta, osta sai omavalitstatud toitu ja käsitööd. Samuti olid paljud tantsu- ja laulukoorid ja ansamblid seljad kokku pannud ja lavale mindi üheskoos.

Täpselt südapäeval sai Otepää talvepealinna tiitli. Tiitli andis Otepää vallavolikogu esimehele Jaanus Barkalale ja vallavanemale Kaido Tambergile üle Tallinna Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. Otepää rahvast tervitasid kevadpealinna Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann, suvepealinna Pärnu abilinnapea Varje Tipp ja sügispealinna Narva linnasekretäri kt Üllar Kaljuste. Hiljem avasid kõikide teemapealinnade esindajad LED-tuledega Linnamäe nõlval asuva Otepää nimesildi.

Rahvale pakkusid rõõmu oma esinemisega Puka mees- ja naisansambel, Sangaste-Puka-Tõlliste segakoor, segakoor Eveko, Otepää Gümnaasiumi lastekoor, eakate lauluansambel Laulurõõm, naiskoor Helletajad, Nõuni eakate lauluansambel Lõbusad Lesed, vokaalühiansambel Malk, ühinenud line-tansijad kogu Otepää vallast: Sangastest KeSa-line, Nõunist Oikuimaru, Otepäält Bossanova. Tantsu jätkus veelgi – esinesid ka Esteetika- ja tantsukooli lapsed.

Pärastlõunal saabusid Otepääle jõuluvanad. Jõuluvanasid saabus igast ilmakaarest ja neid oli igat sorti – politsei, pääste, kinnisvarajõuluvana ja palju muidki jõuluvanasid. Jõuluvanad kogunesid lavale ja algas iga-aastane häälekas koosolek, kus jõuluvanad lugesid üles mööduva aasta plussid ja miinuseid. Koosoleku protokoll anti üle vallavolikogu esimehele ja vallavanemale palvega see ära trükkida vallalehes Otepää Teataja.  Kultuurikuuris oli võimalik kohtuda jõuluvana Kaleviga, kes küsis salmi nii suurtelt, kui ka väikestelt uudistajatelt ning kohati tuli jõuluvanal ka võõras keeles salmi küsida. Kogu päeva juhtis jõulumemm Marika.  

Talvepealinna pidustused korraldas Otepää Kultuurikeskused koostöös Otepää Naisseltsi ja jõuluvanadega ning Otepää küladega. Toetas Otepää Vallavalitsus. Talvepealinna ametlikuks talveraadioks on Sky Plus, mis edastab infot Otepää lumeolude ja talviste ürituste kohta. Talveinfot kogub ja jagab Otepää Turismiinfokeskus.

Otepää vallavalitsus tänab kõiki korraldajaid ja osalejaid suurepärase peo eest! Aitäh!

Fotod: SIIT