« Tagasi

Tunnustati parimaid Valgamaa ettevõtjaid

28. novembril 2019 toimus Sangaste lossis Valgamaa ettevõtjate gala, kus tunnustuse pälvisid maakonna parimad ettevõtjad. Tunnustamiseks laekus rekordiliselt 93 ettepanekut.

Ettevõtjaid tunnustati järgmistes kategooriates:

  1. Aasta tootmisettevõte,
  2. Aasta teenindusettevõte,
  3. Aasta  startija
  4. Ettevõtluse edendaja.

 

Aasta tootmisettevõtte kategoorias tunnustatakse ettevõtteid, keda iseloomustab stabiilsus, töötajasõbralikkus ja keskkonnateadlikkus.

Valgamaa aasta tootmisettevõtte tiitli sai P-Tech OÜ.

Ettevõte toodab alumiiniumist kaitseid Enduro mootorratastele. Toodete  eksport on  97%. Ettevõte peab väga oluliseks töötajate heaolu ja töökeskkonna parendamist. On parimate palgamaksjate seas Lõuna-Eestis. Toetab Eesti motosportlasi ja –üritusi. Teeb tootearendusel koostööd TalTechiga.

 

Aasta tootmisettevõtte nominendid olid: AM Lihaloom OÜ, Anne ja Aare Markvart , Miksmaks OÜ, Eston Loos P-Tech OÜ, SANGASTE Linnas AS, Kangro & Nagla OÜ, Parmet AS, Valga Vesi AS, Raivo Püvi- tootmisjuht, Kiilung OÜ ja Otolux AS.

 

Aasta teenindusettevõtte kategoorias tunnustatakse teenindusvaldkonnaga tegelevaid ettevõtteid, keda iseloomustavad kõrge teenindustase, teenuste mitmekülgsus, omanäolisus ja atraktiivsus.

Valgamaa aasta teenindusettevõtte tiitli sai GMP Clubhotel  Pühajärve restoran.

Ettevõte on valitud korduvalt Eesti parimate hulka. Ka sel aastal sai restoran tunnustuse White Guide Eesti restoranide TOPis  - 9.koht.  Super meeskond, parimad toidud ja suurepärane teenindus.

 

Aasta teenindusettevõtte nominendid olid: Fresh Buffe OÜ; GMP Clubhotel & Pühajärve Restoran; Kodukohvik Johanna OÜ; Mario Transport OÜ; Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS, Vambola Sipelgas; Heltsy OÜ; Murimäe Vein OÜ; Singularis OÜ; Perearst Heiki Annuk OÜ; Pühajärve Puhkekodu AS; Reff OÜ; Elektroman OÜ; Sistem OÜ, Hotell Metsis; Marex Grupp OÜ, Lilli Restoran; Showtech OÜ, Tõnu Karpov; Valga Loomakliinik OÜ, Jaan Luht; Ala Talutehnika OÜ; Valga Haigla Apteek OÜ; Virkliisi OÜ, Karin Nurmsalu ; Väikeloomakliinik Kredo OÜ; Keväde Resto OÜ, Kohvik Nöhvik; Wagenküll Hotell OÜ; Gurmann OÜ; Ivika Salong OÜ, Ivika Meri ja Mapri Ehitus OÜ.


Aasta startija kategoorias tunnustame ettevõtteid, kes on tegutsenud kuni 3 aastat. Ettevõtete tegevust iseloomustab areng, uudsed tooted, teenused või ideed.

Valgamaa Aasta Startija 2019 on Arel Plus OÜ – Ardi Kaljusaar, Elgo Üksvärav.

Ettevõtte valmistatud Munasauna kollektsiooni toodetega saab igaüks luua endale puhke-, vee- ja tervisekeskuse. Munasaun on tuntud ja teatud kui väga hea toode ja kaubamärk, mis on toodetud Valgamaal.


Aasta startija nominendid olid: Valga Sinel OÜ; Arel Plus OÜ; Kraine OÜ; Kodukohvik Johanna OÜ; А85 ОÜ; Nuustaku Pruulikoda OÜ; Sangaste Mõis OÜ; Gurmann OÜ; BirchLagoon OÜ.

 

Aasta ettevõtluse edendajaks võib olla üksikisik, ettevõte, kohalik omavalitsus või mittetulundusühendus, kes on aidanud kaasa ettevõtluse arengule Valgamaal.

Valgamaa ettevõtluse edendaja 2019  on Estonian Autosport Events MTÜ - Rally Estonia.

Igal aastal külastavad Baltikumi suurimat rallivõistlust tuhanded inimesed, elavdades piirkonna ettevõtlust ning tuues kohale arvukalt teenuste ja kaupade tarbijaid. 

 

Aasta ettevõtluse edendaja nominendid olid: Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS, Vambola Sipelgas; Ala Talutehnika OÜ; Jana Kikkas; MTÜ Mäe- Koda, Marika Soots; MTÜ Tõrva Kinosõprade Selts; Showtech OÜ, Tõnu Karpov; A.Karuse AS, Allan Karuse; Andres Balodis; Estonian Autosport Events MTÜ - Rally Estonia; MOI Stuudio OÜ, Inta Perejev.


Viimastel aastatel on komisjon välja andnud konkursi eriauhinna. Eriauhinna saab ettevõte, kes on 25 aastat edukalt tegutsenud, andes  tööd pea 70-le inimesele.  Tegutseb Valga linna piiril, tegevusaladeks metallkonteinerite tootmine, lisaks  jahitarvete valmistamine ja müük Eestis ning puittoodete valmistamine. Tütarettevõtja Jaanikese Jahinduse OÜ põhitegevuseks on relvade ja laskemoona müük.  Ettevõte toetab aktiivselt maakonna kultuuri ja spordisündmusi.

Eriauhind „Raudvara 25" saaja on OTOLUX AS – Tõnis Balodis

Konkurssi „Valgamaa ettevõtluse auhind" korraldatakse 2008. aastast ning selle eesmärgiks on tunnustada Valgamaa ettevõtjaid, kes oma hea maine ja aktiivse tegevusega on aidanud kaasa maakonna arengule. Konkursi korraldajateks on Valgamaa Omavalitsuste Liit ja  Valgamaa Arenguagentuur. Tunnustatavad pälvisid lisaks autahvlile ka BirchLagooni karastusjoogid.

 

Allikas: SA Valgamaa Arenguagentuur

Fotod: SIIT