« Tagasi

Valla perepäev tõi rohkelt häid elamusi

14. septembril 2019 toimus Otepää Kultuurimajas Otepää valla pere- ja ohutuspäev.  Jälle üks tore sündmus on küll möödas, kuid alles jäävad mälestused ja meeleolukad pildid.

Päev algas meeleoluka kontserdiga, kus esines ka tuntud laulja Uudo Sepp. Vabal laval esinesid loomad ühislauluga, koer Krahv, Linda ja Keiu klaveripaladega, Eliise ning Meriliis flöötidega, Loore All lauluga, Esteetika- ja tantsukool tantsuga. Tänan kõiki vapraid esinejaid!

Perepäeval sai uurida Päästeameti autot ning sinna ka sisse ronida. Virtuaalprillid aitasid läbi mängida ohuolukorra nii, et päriselt keegi viga ei saanud. Tulesimulaatoris sai katsetada leegi kustutamist. Lisaks tegid päästjaid demonstratsiooni, kus autost lõigati välja inimene justnagu päris avariiolukorras. Päästeameti maskott Nublu oli igal pool valvas valvur.

Politsei lubas oma autosse ronida ning selga sai proovida põnevaid politseiriideid- ja varustust. Punase Risti juures oli mannekeen, kelle peal sai katsetada, kuidas tuleb välja inimese elustamine ning kaasa sai hulgaliselt häid nõuandeid õnnetusjuhtumiteks. Maanteeamet veeres kohale pöörleva autoga, mis simuleeris olukorda,  kus õnnetusejärgselt on auto jäänud pidama katuse peale ning inimene peab ise sealt välja saama. Lisaks oli tekitatud pidurdusolukord, mis näitas, kui oluline on turvavöö kinnitamine.


Nõuni noorte jõulukohvik "Põhjapõdrad" pakkusid lapselikke, rõõmsaid ning maitsvaid suupisteid ning kohvilõhna levis igale poole. Teenitud rahaga viivad noored Nõunis koos Marika Viksiga läbi erinevaid nooretele suunatud ettevõtmisi.

Avatud oli ka Lebola, kuhu toodi enda vanu raamatuid, mänguasju ja mänge ning igaüks sai leida endale uue ja põneva. Fotoseina juures olid Päästeameti riided, mida sai terve pere endale selga panna ja pilti teha. Pere- ja ohutuspäeval oli avatud lausa neli erinevat töötuba: unenäopüüdja, tuulelohe, tuuleveski ning loomamaskide meisterdamise töötuba.


Tänu Otepää Loodusseltsile oli seeneteadlasel Teele Jairusel spetsiaalselt selleks päevaks valmistatud seenenäitus, mida huvilised said uudistada ja küsimusi küsida. Moosivõistlusel osales kaks põnevat moosi ning publiku hääletusel jäi nende vahele viik.

Tühja kõhuga laps ei kõlba kuskile, seega tegime lastega koos hiiglaslikud pannkoogitordid ja ka emad olid meil abis keerulisemaid ülesandeid lahendamas. Oli üks ilmatult tore toimetamine!

Päeva lõpetas lendteatri koguperelavastus "Teofrastus", mis juhtis tähelepanu loomade eest hoolitsemisele.

Tahame südamest tänada Päästeametit, Maanteeametit, Politseid ja Punast Risti, kes meie ohutuse eest hoolitsevad ning teevad pidevalt ennetustööd, et oskaksime ohtudest hoiduda ning ohuolukorras käituda.

Teeme pika-pika pai Ännile, Meriliisile, Helisele, Lindale, Kirkele, Brendale, Maele, Cristyle, Jaanikale, Marile, Heidile ja Keiule, kes olid töötubade  juhendajateks. Sädelevad ja sillerdavad tätoveeringud meisterdasid soovijatele Ene ja Eliise, aitäh! Aplaus Ene Prantsule, kes tegi meeskonnale hommikuhämaruses loomanäo maalingud! Tänud Silver Sirbile, Valju Aloele, Karl Augustile, Helgile, Ennole ja loomulikult kõigile, kes kohale tulid!  

Suur kummardus Otepää vallale ja Eesti Kultuurkapitalile toetuse eest.

Nüüd on meil häid emotsioone pikaks ajaks, kohtumiseni järgmisel perepäeval!

 

Merilin Kirbits
Otepää Kultuurikeskused
Loomejuht

Fotod: Valju Aloel, fotod: SIIT