« Tagasi

PPA dokumentide väljastamisest Otepääl

Politsei teade

Väljasõite dokumentide väljastamiseks ja taotluste esitamiseks me enam Otepääl ei tee, seda siis seetõttu, et täita kõiki dokumentide hoiustamiseks ja väljastamiseks ette antud reegleid ja tingimusi. Dokumente väljastatakse ainult PPA politseijaoskondade juures tegutsevates teenindustes. Lisaks on kõikidel inimestel võimalus teatavad toimingud teha ka kodust lahkumata politsei iseteeninduses. PPA iseteeninduses tehtavate toimingute loetelu ja vastavad blanketid on leitavad internetis aadressil: https://www.politsei.ee/et/iseteenindus . E-keskkonda on võimalik kasutada lisaks arvutile ka telefonis või tahvelarvutis. Sisse logimiseks saab lisaks ID-kaardile kasutada ka mobiil ID-d või pangalinke. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud. Alaealisele saab dokumenti taotleda juhul kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varasemalt välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.

Kui inimene ei ole terviseseisundi tõttu püsivalt võimeline taotluse esitamiseks teenindusse pöörduma, saab ID-kaarti taotleda ka posti teel. Täiendavat infot abisaamise võimaluste kohta dokumendi taotlemisel saate kohalikult sotsiaaltöötajalt.

PPA Lõuna Prefektuur Kagu PJ

 

Hea vallarahvas!

 

PPA lõpetab  ID kaartide väljastamise Otepääl ja Tõrvas.  Põhjendatakse seda sellega, et vastavalt uute euronõuete tingimustele ei saa isikut tõendavaid  dokumente enam meil väljastada. Nõuetele vastavad jaoskonnad on vaid maakonna keskustes jne. See on paras regionaalpoliitiline hoop riigiasutuselt eriti meie vanema elanikkonna suhtes, kelle asjaajamine muutub raskemaks. Vald seda loomulikult heaks kiita ei saa, aga selline on selle ametkonna otsus, kes neid dokumente menetleb ja väljastab. Minu hinnangul puudutab  see paljusid meie inimesi. Kui taotlemine on kohapeal veel lahendatav interneti ja kohaliku Politseijaoskonna abil, siis dokumendi kättesaamiseks tuleb ikkagi sõita Valka või Tartu. Seda saab küll teha aega ette broneerides, aga endisest ebamugavam on see ikkagi.

Vald omaltpoolt teeb kõik selleks, et veenda ametkonda siiski teenus taastama, kui see peaks vähegi võimalik olema. Kui see ei õnnestu, peame koos mõtlema, kuidas vähemalt abivajajad hätta ei jääks.

Kaido Tamberg
Vallavanem