« Tagasi

Restu 85. spordipäeva ja Rukkihundi jooksu järelkaja

Sangaste kandi sportlik augusti esimene nädalavahetus sai taaskord väärika jätku.

3. augustil 2019 toimus Sanagste Rukkipäeva raames järjekordne Rukkihundi rahvajooks koos sellele eelnenud laste nn Hundujooksudega. Rukkihundi rahvajooksu erilisuseks ongi peetud seda, et see toimub keset laadamöllu siginat ja saginat- nii on melu märksa rohkem. Rukkihundi jooksu tulemused tänu elektroonilisele ajavõtusüsteemile saime operatiivselt kätte juba samal päeval. Kõik huvilised saavad tulemusi ise vaadata aadressil http://sport.karksi.ee/.

Nagu igal aastal on lisaks valla oluline panus Rukkihundi toimumisel ka Valgamaa Spordiliidul , Eesti Kultuurkapitalil, Sangaste Linnasel, Sangaste Mesi OÜ-l ja ka Sangaste Rukkikülal ja Sangaste lossiperel.

4. augustil 2019 toimunud Restu 85. Spordipäev kinnitas taas, et tegemist on vahva, perekeskse ja igaühele võimetekohase spordiüritusega, kus kõik toetavad kõiki sõltumata soost, vanusest, pikkusest või laiusest. Traditsiooniliselt kogunevad sellel päeval ka Restu kooli vilistlased, keda
seekord lausa 2 laudkonda kokku tulnud , kust ei puudunud ka pillimäng ja laul. Rukkimaja poolt pakutud kehakinnituse ja Otepää tuletõrjekomando poolt vahudušši saatel kulges kogu seekordne juubelihõnguline spordipäev väljakujunenud traditsioonide kohaselt lõbusas meeleolus ja ilmataadi üldisel heakskiidul, kes meie spordipidu rikkuvast vihmasajust säästis.


Seekord saab ära trükitud alade võitjad, täpsemad tulemused ja protokollid ilmutame Facebookis ja ehk ka valla kodulehel õige pea. Suured tänud Otepää vallale, kes meie traditsioonilist üritust jätkuvalt on toetamas ja Sangaste Linnasele ja ka Landhausi OÜ-le ja ka Silva Agro OÜ-le, ja ka
Otepää tuletõrjekomandole ja paljudele tublidele vabatahtlikele, kes ürituse toimumisele oma õla alla panid. Kõige suuremad tänud aga osalejatele, sest teie jaoks see ettevõtmine igal aastal teoks on saanud.
Kohtumiseni taas 2020. augustikuu esimesel nädalavahetusel!

Sangaste spordirahva nimel,
Rando Undrus ja Mati Raudsepp

Restu spordipäeva tulemused

Fotod:
Restu spordipäev https://photos.app.goo.gl/pBa4r43HTYfkCf4E7
Rukkihunt https://photos.app.goo.gl/aLrZ2RPgBpyc6YdV6