« Tagasi

Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev

4. augustil 2019 toimus  XXIII Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päev Otepää Kultuurimaja pargis.  Päeva külastajatel  oli võimalus  osa saada  kultuuriprogrammist, osaleda õpitubades, vaadata näitust ning osta endale meelepärast käsitööd, talukaupa vms. Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva eesmärk on algusaegadest saadik olnud propageerida meie rahvuslikku käsitööd ja hoida au sees rahvamuusikat.  Sel aastal  oli kultuuriprogrammi kesksel kohal rahvarõivaste demonstratsioon, millest lähtuvalt kandis päev alapealkirja „Rahvarõivad punasel vaibal."

Rahvarõivaste esitluse eestvedajad  Eike Jodsche ja Marge Tadolder olid ära teinud  suure töö ning kõik huvilised said näha-kuulda sisukat ülevaadet meie omakandi rahvarõivastest.  Päeva jooksul esinesid suurepärased rahvatantsu-ja muusika piirkondlikud ja   külaliskollektiivid. Sündmusele lisas tooni Otepää Kultuurimaja Teatristuudio etteaste, keda juhendas Merilin Kirbits. Käsitöömeistrite ja rahvamuusikute  päevale  pani meeleoluka punkti    Puka meesansambel Evald Raidma juhendamisel.  Võib arvata, et  mehi pisut kurvastas asjaolu, et  päeva lõpuks olid pealtvaatajate read hõrenenud. Kõik, kes aga kohal olid, elasid kaasa ja nautisid etteastet täiega. Päevajuht on viimastel aastatel olnud  Raul Vester.

Õpitubade roll on pakkuda isetegemisrõõmu ja uute oskuste omandamist nii lastele kui täiskasvanutele. Reet Ohna ja Anne Perlovi juhendamisel oli võimalus  maalida klaasile ning valmistada kaelaehteid ja  võtmehoidjaid. Õpitubadest osavõtt oli rohkearvuline, nii mõnigi  jäi sinna tegutsema pikemaks ajaks. Üks õpitubades osaleja mainis koguni, et see oli  päeva parim osa tema jaoks.

Kultuurimajas sees olid eksponeeritud Puka Kunstikooli õpetaja Esti Kittuse suurepärased maalid ja siiditrükis tööd. Pühendatud on need selle aasta    juubelilaulupeole. Maalid  jäävad kultuurimaja  galeriid ilmestama pikemaks ajaks. Nii et, kes pühapäeval sinna ei jõudnud, saab  seda teha  edaspidi.

Iga aastaga on järjest keerulisem pealtvaatajatele midagi uut ja  huvitavat pakkuda, aga usume  siiski, et igaüks leidis sellest päevast endale midagi meeldivat. Kas oli see siis mõni nauditav etteaste, rahuldustpakkuv  ost, loteriivõit,  kohtumine heade  tuttavatega või midagi muud.  Sellised sündmused  on osa rahvakultuurist ja liidavad kogukonda.

Otepää käsitöömeistrite ja rahvamuusikute päeva  korraldas MTÜ Otepää Naisselts koostöös Otepää Kultuurimajaga. Meie päeva toetas Otepää vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapital Valgamaa Ekspertgrupp. Korraldajate suurimad tänud  kõigile koostööpartneritele, osalejatele  ja külastajatele ning toetajatele.

 

Mairi Järviste

MTÜ Otepää Naisselts nimel

Fotod: SIIT