Sangaste kirik saab uue käärkambri altarimaali

EELK Sangaste Püha Andrease kogudus saab kiriku käärkambrisse uue altarimaali. Maali pidulik õnnistamine toimub 11. juulil kell 17.00 Sangaste kirikus.

Käärkambri altarimaali uuendamise idee sündis juba 2017. aastal. Kuna talvisel perioodil toimuvad jumalateenistused käärkambris, siis on altarimaalil nendes oluline roll. Hetkel ripub Sangaste kiriku käärkambris prinditud reproduktsioon maalist Jeesusest Emmause teel. Uus altarimaal on maalitud Tartu kunstniku ja arhitekti Martti Ruusi poolt ning selle valmimislugu on olnud pikk ja seiklusterohke. Maali on korduvalt muudetud ja nagu ühele keskaegsele altarimaalile kohane, on ka sellel mitu kihistust. Esialgsest ideest – Jeesus viljapõllul, on saanud teistsugune maal.

„Algul maalis kunstnik maali, siis hakkas maal teda maalima," iseloomustas Sangaste koguduse diakon Tanel Meiel loomisprotsessi. „Täname väga meie suurannetajat Neinar Selit, tänu kellele altarimaal valmis. Ootame kõiki huvilisi maali õnnistamisele!"

Sangaste koguduse õpetaja Ivo Pill märkis, et käärkambri altarimaalide õnnistamisi Eestis väga sageli ette ei tule. „Üks suur asi on Jumala abiga valmis saanud, sellised asjad tehakse sajanditeks ja praegune kogudus on oma jälje järeltulevatele põlvedele jätnud. Mida vähem inimlikku taolistes tegemistes on, seda suurem on Jumala au," lisas Ivo Pill.

Maali õnnistamise jumalateenistusel teenivad Valga praostkonna vaimulikud, tulla on lubanud ka EELK peapiiskop Urmas Viilma. Jumalateenistusele on oodatud ka kõik teised huvilised.

 


Lisainfo: Ivo Pill 516 8127; Tanel Meiel 501 8803

EELK Sangaste Püha Andrease kogudus

Fotod: Tanel Meiel (käärkambri hetkeseis), Timo Arbeiter (Sangaste kirik)