« Tagasi

Shell Helix Rally Estonia toob WRC sarja tipud Otepääle

12.-14. juulil 2019 toimub selle aasta Baltikumi suurim autospordisündmus Shell Helix Rally Estonia. Tänavune võistlus on märgiline, kuna tegu on esmakordselt korraldatava ametliku WRC promotsiooniralliga. See tähendab, et kohal on WRC tehasemeeskonnad oma tippsõitjatega ja Eestis toimuval hoiab pilku peal maailma ralliüldsus. Seda nii kohepeal viibides kui ka WRC All Live ülekannete kaudu.

 

Lisaks nendele tippnimedele on starti oodata Baltikumi ja Skandinaavia tippsõitjaid. Kindel on see, et tegu on Eesti autospordi ajaloos väga olulise sündmusega, millest Otepää valla inimesed osa saavad. Ralli direktori Urmo Aava sõnul hindab ta kõrgelt pikaajalist koostööd Otepää vallaga.

„Ma tänan Otepää valda ja volikogu hea koostöö eest. Ma usun, et Otepää valla inimesed ei pane pahaks ralli korraldamisega tehtavaid muudatusi, mis puudutavad nende igapäevaelu. Suure rahvusvahelise võistluse korraldamine Otepääl omab suurt mõju kohalikule majandusele. Kuna meie eesmärk on luua maailma parimaid rallikatseid, siis parendame koostöös Otepää vallaga kruusateid, tugevdades nende põhjasid. Meil on heameel, et meie ralli tehniliseks keskuseks on Otepääl asuv Tehvandi spordikeskus, kus on selleks parimad võimalused," räägib Urmo Aava.

Otepää on ka tänavu Shell Helix Rally Estonia tehniliseks südameks, kui Tehvandi spordikeskuses asub traditsiooniliselt Shell Helix Rally Estonia võistluskeskus ja hooldusala.

Shell Helix Rally Estonia tänavused kiiruskatsed on hoolega valitud ja neil on spetsiaalsed pealtvaatamisalad, kus on korraldatud parkimine, kohapeal on võimalus vaadata sama katset live-ülekandes. Samuti on seal olemas nii meelelahutus kui toitlustus. Nende kohta saab infot ametlikust ralliprogrammist ja ka ralli kodulehelt aadressiga www.rallyestonia.ee

Ralli ava- ja lõputseremoonia toimub Tartus Raekoja platsil. Pärast avatseremooniat toimub Tartus Raekoja platsil asuval poodiumil ka tasuta kontsert. Otepää ja Tehvandi spordikeskus on taas ralli tehniliseks keskuseks, kus asub nii hooldusala kui ralli juhtimiskeskus. Lisaks tavapärastele katsetele on ka tänavu kavas kaks linnakatset. Laupäevane linnakatse toimub Elvas, millele järgneb Elva laululaval ametlik rallikontsert, kus peaesinejaks Julia Volkova Venemaalt. Shell Helix Rally Estonia viimane katse on Tartu linnakatse.

Kõigil, kes plaanivad tulla tänavusele Shell Helix Rally Estoniale, aga pole veel kas majutust leidnud või välja valinud, soovitame kindlasti tutvuda Rally Estonia kodulehel oleva valikuga, kust leiab erinevaid võimalusi alustades kodumajutusest ja lõpetades hotellidega.

 

Samuti on võimalik kõigil soovijatel pakkuda kodumajutust läbi Rally Estonia kodulehel oleva lihtsa platvormi, kuhu oma majutuse lisamine on lihtne.

www.rallyestonia.ee/pealtvaatajale/majutus/

 

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli. 

 

Infot ralli kohta saab ka Otepää turismiinfo keskusest, kus on Otepää elanikele otepäälase kaardi ettenäitamisel müügil rallipassid 50% soodustusega. Soodustusega saab osta ühe passi ühe kaardi kohta.

 

Lisainfo: www.rallyestonia.ee

Foto: Rally Estonia