Rahvusvaheline koolioorte MM orienteerumises

29. aprill – 5. mai 2019 selgitatakse Otepääl välja maailma parimad orienteerujad, kel abiks keerulise raja läbimisel müstilistes padrikutes või maalilistes linnakestes vaid kaart, kompass ja väledad jalad. 


Tuleval esmaspäeval algavad Otepääl koolinoorte orienteerumise maailmameistrivõistlused, mis toovad Lõuna-Eestisse terveks nädalaks ligi 800 noort üle maailma. Eesti riiki esindavad 50 noort.

Avatseremoonia toimub 30. aprillil 2019  kell 19:00 Tehvandi staadionil, kuhu on oodatud kõik suuremad ja väiksemad spordihuvilised. 23 riigi noori võtavad vastu Eesti Koolispordi Liidu president ja korraldusmeeskond, rahvusvahelise Koolispordiliidu Föderatsiooni asepresident ja 100 rahvatantsijaga eeskava.
 
Otepää vallavanema Kaido Tambergi sõnul hea meel võõrustada sellise kaliibiriga rahuvsvahelist suurüritust. „Loodan, et osalejatel tuleb põnev võistlus ja Otepää jääb neile meelde, kui üks lahe ja tore koht, kuhu jälle tagasi tulla."
 
Ka Eesti Koolispordiliidu president Lauri Luik usub, et selline üritus on unikaalne võimalus tutvustada noorte üle maailma Lõuna-Eestist ja Otepääd. „Orienteerumine on väga spetsiifiline spordiala, mis nõuab lisaks heale füüsilisele vormile ka teravat mõistust ja head analüüsioskust. Lõuna-Eesti on imeline koht, kus saab orienteeruda sügavates metsades ja kuplilisel maastikul."
 
Otepää elanikud näevad kindlasti noori kaardiga siin ja seal ringi jooksmas, seega tuleks liikluses olla tähelepanelik ja jälgida liiklusmuudatusi:
 
30.04, 1.05 ja 3.05 seiklevad orienteerujad metsas ja teeületuseks on ette nähtud vaid Valga maantee. Seal tasub autojuhtidel olla tähelepanelik ajavahemikus 10:00-15:00.
 
3.05 on osaliselt samas ajavahemikus suletud Mäe tänav.
 
4.05 toimub võistlus Otepää linnas. Autojuhtidel palutakse hoog maha ja järgida ajutisi liikluskorraldusmärke ning liiklusreguleerijate märguandeid. Võistlused toimuvad küll ajavahemikus 10:00-15:00, aga 800 koolinoort on üsna suur võistlejate arv. Korraldajad paluvad autojuhtidelt kannatlikku meelt ja tähelepanelikkust. Omalt poolt tehakse kõik, et kohalikke võimalikult vähe häirida.
 
Kõigil päevadel on finišisirge Tehvandi staadionil, kuhu on oodatud kõik pealtvaatajad. Parima ülevaate võistlusest saab 04. mail, kui kõik noored jooksevad segavõistkondlikku teadet linnas sees. Huvilised on oodatud linnatänavatele kaasa elama.
 

Tähelepanu! Palume jälgida liikluskorraldajate märguandeid! Olge palun liikluses tähelepanelikud, tegemist on lastega.

 
Liiklusskeemid SIIT