« Tagasi

Valgas toimub sel nädalal Euroopa kultuuripealinna 2024 aruteluõhtu

11. aprillil 2019 toimub Valga kultuuri- ja huvialakeskuse ovaalsaalis  Euroopa kultuuripealinnaks pürgiva Tartu ja Lõuna-Eesti omavalitsuste Valga maakonna aruteluõhtu.

Aruteluõhtutul otsitakse vastuseid küsimustele, mis on Valgamaa  omapära Euroopas? Kuidas loovad ja saavad kultuuripealinnast tiitlivõidu korral osa lõunaeestlased?

11. aprillil algusega kell 17.30 toimuval Valga maakonna arutelul astuvad üles Valga vallavanem Margus Lepik, Mulgimaa vanem Siim Kabrits, SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon tegevjuht Meelis Kivi ning ansambli Metsatöll liige Lauri Õunapuu. Õhtut modereerib Annela Laaneots.

Aruteluõhtu vestlusring, kust kõik kohaletulnud on oodatud aktiivselt osa võtma,  kestab poolteist tundi. Järgneb Tartu Elektriteatri kinoõhtu, mille avateosteks Valgas on samal päeval Tsirguliina koolis valminud animatsioonid. Seejärel linastub Sergei Kibuse animafilm "Teofrastus" (2018), viimase valmimisest vändatud making of-film ning Ants Tammiku soomaastikke vaatlev loodusfilm „Habras maailm" (2016).

Sarnased aruteluõhtud on toimusid ka 14. märtsil Põlva maakonnas Räpinas ja 28. märtsil Võru maakonnas Haanjas ja 10. aprillil Tartu maakonnas Alatskivil.

Tartu kandideerib 2024. aasta Euroopa kultuuripealinnaks koos Lõuna-Eesti omavalitsustega. Rohkem infot www.tartu2024.ee.