« Tagasi

Uuendatud Otepää Konsum avas oma uksed

4. aprillil 2019 avas uuenduskuuri läbi teinud Otepää Konsum oma uksed. Külastajatele on  avatud esialgu esimene korrus, teine korrus avatakse 11.aprillil.

Kutsetega avamispeol tänas Elva Tarbijate Ühistu kõiki koostööpartnereid, kes olid uue Konsumi ehitusel abiks. Ühistu esimees Hando Ivask ütles oma kõnes, et Otepää kauplushoone avati esmakordselt 1983. aasta septembris. Suurem renoveerimine toimus pärast Elva ja Otepää tarbijate ühistu liitumist 1997 aastal. 2005. aastal avati hoone keldrikorrusel Ehituskeskus. Kokku oli investeeringu suurus ca 3 miljonit s.h ehitus 2,2 miljonit. Otepää kaubanduskeskuses  müügipinda kokku on nüüd 2600 m2, Konsumis endas 1200 m2, üldpinda on 4300m2, mis on oluliselt rohkem, kui enne. 

Ehitustööd teostas Embach Ehitus OÜ ja projekteeris Tartu arhitektuuribüroo.

„Vana hoone rekonstrueerimine on raske, aga selle eest huvitav, võin öelda, et majal on iseloomu," märkis Hando Ivask. „Kindlasti eristub Otepää kaubanduskeskus oma lahenduste poolest uute keskustega võrreldes."

Kolmekorruselises poes on nutikassad ja lift, põhjalikult on muutunud sisekujundus.  Ehitustööd ümbruse korrastamiseks jätkuvad veel juunikuuni.

Elva Tarbijate Ühistut tervitasid ka Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ja vallavanem Kaido Tamberg, kes ka poes esimese ostu sooritasid.

Konsum avati piduliku lindilõikamisega, linti lõikasid Elva Tarbijate Ühistu esimees Hando Ivask, vallavanem Kaido Tamberg ja Embach Ehitus OÜ juhatuse esimees Andres Salusaar.  

 „Soovime Konsumile õnne ja jaksu, Otepää Konsumi näol on tegemist meie enda kogukonna poe ja sotsiaalse asutusega, kus saavad tööd kohalikud elanikud," sõnas vallavanem Kaido Tamberg.

 

Fotod: SIIT