« Tagasi

Otepää valla sümbolikavandid avalikul väljapanekul

Otepää Vallavalitsus kuulutas 2018. aastal välja sümbolikavandite konkursi, mille eesmärgiks oli leida ühinenud Otepää valla sümbolid - vapp ja lipp. Laekunud sümbolkavandid on nüüd avalikul väljapanekul.

Sümbolikavandite konkursile laekus kokku 18 tööd. Otepää Vallavalitsuse poolt moodustatud vastav komisjon saatis kõik laekunud tööd Riigikantselei heraldikakomisjonile ülevaatamiseks, kuna esitatud vapi ja lipu kavandid peavad vastama heraldika reeglitele. Heraldikakomisjon tunnistas osaliselt heraldikanõuetele vastavaks kuus tööd. 

Vallavalitsuse komisjon valib võidutöö Riigikantselei poolt heaks kiidetud kavandite hulgast, valitud vapi ja lipu kavandi kinnitab Otepää Vallavolikogu.

Konkursi auhinnafondiks on 2500 eurot, mis jaguneb alljärgnevalt: I koht 2000 eurot, vallaelanike lemmik 500 eurot.

Kõigil vallaelanikel on võimalus valida oma lemmik vapi ja lipu kavand Otepää valla kodulehel www.otepaa.ee (otseviide: https://www.otepaa.ee/sumboolikakonkurss) 28. märtsist kuni 15. aprillini 2019. Valimiseks tuleb mobiil-ID või ID-kaardi abil valla kodulehele sisse logida. Valida saavad vaid Otepää valla sissekirjutusega elanikud. Oma lemmikut saab valida kõigi 18 esitatud töö seast. Hääletada saab ka praegu kehtiva Otepää valla vapi ja lipu poolt.

Lisainfo: konkursi korraldaja kontaktisik on haridusspetsialist Janika Laur janika.laur@otepaa.ee, 523 9139