« Tagasi

Valter Kulla mälestuskontsert oli üliedukas

25. jaanuaril 2019 toimus Otepää Kultuurimajas Valter Kulla mälestuskontsert, mis kujunes väga meeleolukaks ja südamlikuks. Mälestuskontserdiga koguti 2025,70 eurot Janno Puusepa Fondi, mis toetab ravimatuid haigusi põdevaid inimesi.

Valter Kuld oli Otepää Gümnaasiumi 11.klassi õpilane, kes põdes tsüstilist fibroosi. Ta viibis neli kuud haiglas ning ootas siirdamiseks uusi kopse. Kahjuks tuli 2018. aasta viimastel päevadel Valteriga hüvasti jätta. Ta võitles vapralt lõpuni, kuid haigus sai temast võitu. Valteri klassiõde Laura Meigas otsustas eelmisel aastal Valteri toetuseks korraldada heategevuskontserdi, paraku sai heategevuskontserdist mälestuskontsert.

Südamlik ja hoogne kontsert tõi kokku terve saalitäie noori ja vanu ning nii mõnigi laul tõi meeleliigutusest pisara silma. Kontserdil astusid üles Otepää Gümnaasiumi lauljad Loore All, Joosep Saul ja gümnaasiumi vilistlane Gertrud Aasaroht. Kitarril saatis Pearu Pindre. Särtsu ja hoogu tõi lavale noortebändi võistlusel rahvalemmiku tiitli saanud ansambel „Muster". Iga kontserdikülastaja sai annetada summa pileti vastu.

 

„Mina jäin üritusega väga rahule, inimesi tuli rohkem kui oodata oskasin! Piletitest jäi lausa puudu," sõnas Laura Meigas. „Südames tekkis soe tunne, et sai teistele head teha."


Lisaks kontserdi ajal annetatud rahale kogus Otepää Kultuurikeskused heategevusliku bingoga 407 eurot, Otepää Vallavalitsus annetas 300 eurot.

 

„Mul oli hea meel näha, et kontserdile oli tulnud nii palju inimesi. See näitab, et oskame hoolida. Tänan väga Laurat, kes kontserdi korraldas ja kõiki teisi, kes oma panuse andsid," lisas Otepää Vallavolikogu esimees Jaanus Barkala.

 

Janno Puusepa fond asutati 2016.aastal. Fondi loomise ajendiks on vajadus aidata kaasa raskeid ravimatuid haigusi (nt tsüstiline fibroos, ALS, PLS) põdevate inimeste praktiliste ja tervishoiuga seotud vajaduste katmisele, mida riiklik süsteem ei toeta (näiteks energiarikaste toitesegude ja sonditoitude soetamine haige normaalse kehakaalu säilitamiseks). Fondi asutajad on Janno Puusepp ja Ingrid Ulst.

 

Oma panuse ürituse korraldamiseks andsid: Otepää Vallavalitsus, Otepää Kultuurimaja, Otepää Gümnaasium, Otepää Gümnaasiumi õpilasesindus, Club Comeback, Ugandi Resto, Hedera OÜ, Saadetis.ee, Valgus ja Vari fotostuudio, Mariana Medvichuk ja Romet, Kaido Kõiv, Kaido Tseller, Veiko Meema, Andro Lai. Lavakujunduse tegi Otepää Kultuurikeskused loomejuht Merilin Kirbits.

 

Fotod SIIT