« Tagasi

Esimene kahevõistluse maailmakarikaetapp Otepääl oli edukas

Möödunud nädalavahetusel (5.-6. jaanuar 2019) kogunesid Otepääl esimest korda ajaloos maailmakarikasarjas kahevõistlejad. Kahevõistluse MK-etapi projektijuht Ago Markvardt sõnas, et kuigi laupäevane tuul mängis võistlejale vingerpussi, möödusid võistluspäevad edukalt ning kõik osapooled jäid toimunuga rahule.

 

Esimest korda rahvusvahelise suusaliidu (FIS) võistluste ajaloos võistlesid samal nädalavahetusel mehed ja naised koos – mehed maailmakarika- ja naised kontinentaalsarjas. Meestest pälvis mõlemal päeval võidu Norra talendikas kahevõistleja Jarl Magnus Riiber ja naistest valitses kindlalt ameeriklanna Tara Geraghty-Moats. Kristjan Ilves pälvis esimesel päeval 35. ja teisel päeval 28. koha. Kodupublik oli mõlemal päeval nii hüppemäel kui suusaraja kõrval Kristjanit kindalt toetamas ja kaasa ergutamas.

 

Telepildid vahendusel jõudsid Otepää lumised nõlvad enam kui kümne miljoni vaatajani üle kogu maailma. Otepääl toimuv kahevõistluse MK-etapp on juba fikseeritud ka järgmise aasta võistluste kavas. Peakorraldaja Ago Markvardti sõnul on veel õhus ka suvise GP-etapi korraldamine Otepääl.

 

Reelika Lepp
reelika@ogilvy.ee
+372 5348 3025

 

Foto: Adam Illingworth