Otepää ja Groznõi avavad vastastikku turismiväravad

Laupäeval, 22. detsembril, samal päeval kui Otepää hakkab kandma talvepealinna tiitlit, allkirjastavad Tšetšeenia Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg koostöödeklaratsiooni.

„Mul oli sügisel põgusalt võimalik külastada Tšetšeeniat - see on turvaline ja külalislahke maa tohutu loodus- ja kultuuripärandiga. Usun, et meie kaasmaalased leiavad peagi tee Kaukaasia südamesse. Täna on meil vastuvisiidil Tšetšeenia turismiminister härra Baitazijev, kellega koos avame Otepääl Tšetšeenia infopunkti", kommenteeris sündmust Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Kokkuleppe kohaselt avavad kaks mägirahvaste pealinna teineteisele oma turismiinfo väravad – Otepää Turismiinfokeskuses avatakse Tšetšeenia infolett ning Tšetšeenia pealinnas Groznõis Otepää ja Eesti infolett. Avatavas infopunktis on saadaval Tšetšeeniat kui reisisihtkohta tutvustavad trükised vene, inglise ja eesti keeles.

Otepää ja Eesti infostendi avamine Groznõis on plaanis järgmise aasta märtsis-aprillis, kui piirkonna turismiettevõtjaid ja reisikorraldajaid oodatakse Tšetšeeniasse reklaamreisile.

„Kaukaasias elab 15 miljonit inimest. See on kasvava ostujõuga piirkond, kus kindlasti tasub olla meie turismiinfoga kohal. Loodame peagi meil ka sealtmaalt suusatajaid ja muidu huvireisijaid näha", lisas Kaido Tamberg.

Lisaks turismiinfo alasele koostööle planeerivad Otepää ja Groznõi ka kultuurikoostööd nagu kollektiivide vastastikku esinemised ja ühisürituste korraldamine.

Tšetšeenia Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg allkirjastavad koostöödeklaratsiooni 22. detsembril 2018 kell 13.30 Otepää Turismiinfokeskuses.

 

Lisainfo: Kaido Tamberg 518 2016