« Tagasi

Perepäeval spunkisid nii väikesed kui ka suured

8. septembril 2018 kogunesid Otepää kultuurimajja suured ja väikesed spunkijad, toimus suur ülevallaline perepäev, kus lustimist jagus kõigile.


Perepäev algas laste enda kontserdi ehk vaba lavaga, kus sai näha esinejaid nagu KanadonMuhedad, Maarja All, Orelipoiss, Loore All, Michael Jackson, Esteetika ja Tantsukool ning peale laste esinemist sai nautida Birgiti ja Peteri laulmist. Lapsed tantsisid, laulsid kaasa ja spunkisid koos Pipiga lava ees. Pärast said soovijad Birgit Sarrapiga koos teha pilti ja juttu vesta. Perepäeva käis tervitamas ka vallavanem Kaido Tamberg.

Kultuurimaja galerii nurka oli ehitatud lebola, kus sai vahetada mänguasju, mänge ja raamatuid. Perepäeval võis kohata Pipit ja Annikat, karu, jänest, lõvi Leod ja Tekikotti, Väikest Nõida, kes lapsi lõbustasid. AssaRaks ja Eva tegid lastele näomaalinguid. Värviline ja tuledega fotosein ootas kõiki peresid koos pildile. Otepää kultuurimajas prooviti veel disko töötoas kätt diskorina, punuti patse, tehti õhupallidest loomanägusid. Ühes töötoas oli postkaardi meisterdamise võimalus, mille sai ka kohe vanavanemate päeva puhul vanaemale või vanaisale teele saata. 
Kultuurimaja pargis sai hüpata Vembutaja batuutidel ning toimus Meelika Hainsoo laulu- ja mängutuba. Pakuti Heleni kaerahelbetest tehtud putru ja puuvilju. Nõuni noorte Pahupidi kohvik müüs lõbusate nägudega banaane, jalgadega küpsiseid, pannkoogitainast, õnneloosi ning suvel oli kohale toodud  ka jõulud. 


Meeleoluka päeva lõpetas Otepää laste etendus „Hiired pööningul" (juhendaja Tiie Jaaniste).
Kogu melu vaatas pealt Kalju Ruuveni pronksbüst, mis toimuva rõõmsa sagina peale tasakesi muigas.

„Tänan kõiki vanemaid, et andsite oma lastele võimaluse osaleda perepäeval. Hea meel oli näha, et ükski töötuba ei jäänud tühjaks, igal pool lõid lapsed kaasa," ütles Otepää Kultuurikeskuste loomejuht Merilin Kirbits. „Tänan ka kõiki korraldajaid ja toetajaid."

Riita Aader MTÜ-st Otepää Kinnaspunkt leidis samuti, et perepäev läks igati korda. „Selliste perepäevade korraldamine näitab veelkord, kui oluline on hea koostöö erinevate osapoolte vahel. Kutsun ka teisi Otepääl tegutsevaid organisatsioone üles edaspidi taoliste ürituse tegemisel kaasa lööma," lisas Riita Aader.

Koguperepäeva korraldas Otepää Kultuurikeskused koostöös MTÜ-ga Otepää Kinnaspunkt, toetas Eesti Kultuurkapitali Valgamaa Ekspertgrupp, Otepää vald, Otepää Seikluspark, kohvik Elsa ja Büroomaailm, Otepää naiskodukaitsjad.

Fotod SIIT