« Tagasi

Veelkord tasuta ühistranspordist Valga maakonnaliinidel

Alates 01. juuli 2018 on Valgamaa Ühistranspordikeskuse poolt korraldatavad avalikud liinid reisijate jaoks tasuta.  Kommertsliinidel tasuta sõita ei saa.

  • Tõrva piirkonnale tähendab see tasuta sõidu võimalust kõigil maakonnaliinidel, ehk siis kõigis ATKO Bussiliinide bussides. Lisaks on võimalus tasuta reisida Tartu suunas Tõrvast kell 6:05 väljuva bussiga. Tagasi Tõrva suunas on tasuta sõidu võimalus 2 x päevas Tartust kell 10:15 ja 15:00 väljuvate bussidega. Samuti on tasuta sõidu õigus Tõrvast kell 7:00 väljuva Tõrva-Võru liinibussiga ning Võrust 15:40 väljuva Võru-Tõrva bussiga.
  • Otepää piirkonnas on tasuta sõidu õigus kõigis ATKO Bussiliinide ja GoBus  bussides, k.a. Kagu Ühistranspordikeskuse poolt korraldatavatel avalikel liinidel.
  • Valga piirkonnas on lisaks ATKO Bussiliinide ja Hargla MÜ bussidele võimalik sõita ka GoBus AS ja Vahesaar OÜ bussidega.  Valgast Tartusse saab tasuta reisida kell 13:00 ja 15:00, Tartust tagasi  kell 10:15 ja 17:35. Tasuta saab sõita  Võrru   7:45 ja 16:40, Võrust tagasi kell 6:40 ja 15:40.

Kuni piletimüügisüsteemide ühtlustamiseni väljastatakse Valgamaa avalikel liinidel reisijatele 0-pileteid ning sõidukaardi soetamine ei ole seni vajalik.

 

MEELESPEA REISIJALE

  • Bussi sisenedes ütle bussijuhile peatus, kuhu soovid reisida.
  • Kui bussis on validaator, viibuta ühiskaarti pärast seda, kui bussijuht on sinu sihtkoha süsteemi sisestanud.
  • Kui bussis ei ole validaatorit, oota, kuni bussijuht väljastab sulle paberil pileti.

Pea meeles, et paberpilet on vajalik säilitada reisi lõpuni. Valideerimata sõit ja paberil null-pileti puudumine loetakse piletita sõitmiseks, mille eest on reisijat võimalik karistada.

 

Täiendav info Valgamaa Ühistranspordikeskusest telefonil 766 6125

Liia Rätsep
Valgamaa Ühistranspordikeskuse tegevjuht