« Tagasi

Otepää tähistab Eesti lipu sünnipäeva

4. juunil 2018 möödub 134 aastat Eesti sini-must-valge rahvuslipu õnnistamisest Otepää kiriklas. Rahvuslipu häll, Otepää, tähistab lipu sünnipäeva rongkäigu ja kontsertitega.

 

4. juunil 1884. aastal kogunes 24 eesti soost haritlast Otepääle, et pühitseda ja õnnistada Eesti Üliõpilaste Seltsi sini-must-valge lipp. Lipp pühitseti Otepää pastoraadis. Eesti iseseisvumisel  saigi riigilipuks Eesti Üliõpilaste Seltsi sini-must-valge rahvuslipp.


Rahvuslipu häll Otepää tähistab lipupäeva traditsioonilise rongkäiguga, kus osalevad akadeemilised organisatsioonid, jõustruktuurid, Otepää ja Tartu koolide õpilased, lasteaedade lapsed, organisatsioonid, asutused ja seltsingud. Peetakse kõnesid, toimub jumalateenistus ja kontsert ning õhtul lühilavastus.

 

Vastavalt Eesti lipu seadusele heiskavad 4.juunil lipu kõik riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused  ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud. Eesti lipu võivad heisata ka kõik teised.

 

Eesti lipu õnnistamise 134. aastapäeva tähistamine Otepääl 4.juunil 2018
Kell 9.45  kogunemine Otepää Lipuväljakule, vallavalitsuse hoone ette.                                                     
Kell 10.00 pidulik rongkäik Lipuväljakult Kirikumõisa. Rongkäigus osalevad akadeemiliste organisatsioonide, jõustruktuuride, seltsingute, kollektiivide esindused lippudega.
                      
Kell 10.15 Otepää Kirikumõisas Eesti lipu heiskamine, kõned ja  tervitused.

 

Kell 11.00 Otepää Maarja kirikus pidulik jumalateenistus ja kontsert. Teenib EELK Otepää Maarja koguduse vaimulik Marko Tiirmaa, kontsertosas esinevad Otepää valla ja Tartu koolide õpilased ning segakoor Eveko, kontsertosa juhib Veikko Täär.

 

Kell 19.00 Otepää Kultuurimaja pargis lühilavastus ja kontsert „Lipukiri" ja kontsert „Hingemuusika". Esinevad Veikko Täär ja Merilin Kirbits, tšellol Andreas Lend, klaveril Rael Kõiv.