« Tagasi

Ukraina ettevõtjad tutvusid kohaliku eluga

27.-28. märtsil külastasid Otepää ja Tõrva valdasid Ukraina suurettevõtjad ja omavalitsustegelased 28.märtsil tutvuti Otepää valla asutustega. Delegatsiooni juhtis Ukraina Piimatootajate Assotsiatsiooni president Andrei Dykun. 


Maaülikooli projektiassistent Sirje Luther ütles, et Eesti Maaülikool teeb Ukraina Piimatootajate Assotsiatsiooniga juba pikemat aega koostööd.  „Ukrainas viiakse hetkel läbi kohaliku omavalitsuse reformi ning ukrainlased soovivad õppida Eesti kogemustest, kuidas elu kohalikul tasandil korraldada," selgitas Sirje Luther. „Enamik delegatsioonist viibis Eestis esmakordselt ning nähtu jättis neile väga hea mulje."


Otepääl võttis külalisi vastu vallavanem Kaido Tamberg, kes rääkis läbiviidud haldusreformist ja andis selgitusi kohaliku omavalitsuse eelarve ülesehitusest ning kohaliku elu korraldamisest. Ukraina delegatsioon külastas Otepää Turismiinfokeskust, Otepää Gümnaasiumi, Otepää Lasteaia Võrukaela maja, Otepää Avatud Noortekeskust, Otepää Tervisekeskust, Otepää Veevärki ja Tehvandi Spordikeskust.


„Ukraina kolleegide huvi Eesti elu vastu oli väga suur ja küsimusi jätkus terveks päevaks," sõnas Otepää vallavanem Kaido Tamberg. „Delegatsiooni liikmed peavad plaani kohalike omavalitsuste spetsialistide kutsumisest Ukrainasse, et õppida Eesti kogemusest. Oleme igati valmis aitama ja vahendama oma kogemusi."

 

27. märtsil viibisid külalised Tõrva vallas, kus kohtuti Tõrva vallavanema Maido Ruusmanniga ja vallavalitsuse juhtidega ning külastati Tõrva erinevaid asutusi.

Eesti Maaülikool on Välisministeeriumi toel teinud mitmeid koostööprojekte Ukraina partneritega. Tänu neile projektidele on käivitunud mitmed uued koostööprojektid Ukraina poole rahastusel.

Fotod SIIT