« Tagasi

Parasportlane Hans Teearu tõi võistlustelt koju hõbemedalid

Eesti Paralümpiakomitee 2017 aasta  parim meessportlane  Hans Teearu  võistles  Paraspordi murdmaasuusatamise maailmameistrivõistlustel 25.02-04.03.2018 Zakopanes, Poolas.

Võistlustest võttis osa üle 60 sportlase 9-st riigist. Mehed võistlesid 10 km ja 15 km distantsidel vabastiilis ja 1,2 km  klassika sprindis  ning naised 5 km ja 10 km distantsidel vabatehnikas ning 1,2 km  klassika sprindis. 

Seekord oli väljas Venemaa ja Poola väga tugevate sportlastega nii meeste kui ka naiste poolt. Esimesel võistluspäeval  10 km distantsil  pidi otepäälane Hans Teearu leppima 4-nda kohaga Venemaa ja Poola sportlaste järel. Teisel päeval  õnnestus saada hõbemedal  Venemaa sportlase järel 1,2 km klassika sprindis. Viimasel päeval saavutas Hans Teearu hõbemedali tänu taktikale ja headele suuskadele 15 km distantsil.

Käesoleval aastal antud klassi sportlased ei osale paraolümpiamängudel. Loodetavasti aga 4 aasta pärast Jaapanis. Soovime, et Hans Teearul ja tema treeneril Kalju Ojastel jätkuks motivatsiooni ja tahet selle ajani.

 

Mallika Koel
Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliit

Foto: Kalju Ojaste, fotol: Hans koos konkurentidega